Wi-Fi вводить новий протокол задля додаткової безпеки

Червень 27, 2018, 10:24 | (0) | Хай-тек

Галузеве об'єднання Wi-Fi Alliance почало сертифікувати продукцію, яка підтримує стандарт WPA3, що прийшов на зміну протоколу безпеки WPA2, і є новим стандартом, який забезпечить користувачам додаткову безпеку під час підключення до Wi-Fi.

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Internetua.

Зазначається, що попередня версія протоколу використовується в Wi-Fi мережах з 2004 р.

У новому WPA3 передбачений, зокрема, додатковий захист від злому, який здійснюється методом підбору паролів.

Протокол створення ключів між пристроями, відомий як одночасна аутентифікація рівноправних елементів (Simultaneous Authentication of Equals, SAE), влаштований так, що у хакера буде лише одна спроба вгадати пароль, перш ніж перехоплені офлайн-дані втратять сенс. Для постійного підбору буде потрібен фізичний доступ до роутера та відсутність на ньому спеціального захисту.

Друге вдосконалення полягає в тому, що якщо навіть хакер підбере пароль, то зможе прочитати лише ті дані, які на даний момент проходять через мережу, але не старіші.

На додаток до цього WPA3 пропонує користувачам опцію "Легке підключення" (Easy Connect), яка призначена для спрощення процесу підключення до роутера розумних домашніх гаджетів, в яких може не бути дисплея і кнопок.

Якщо гаджет і роутер підтримують Easy Connect, користувачеві досить відсканувати за допомогою смартфона QR-код, щоб автоматично відправити на новий пристрій дані, необхідні для підключення.

Зазначені нововведення стосуються приватних користувачів, а для корпоративного Wi-Fi передбачений інший набір удосконалень, в який входить новий криптографічний стандарт із 192-бітовим ключем, аналогічний алгоритму з комплекту CNSA (Commercial National Security Algorithms – Комерційних алгоритмів для захисту національної безпеки).

Повний перехід на WPA3 триматиме упродовж років.

Для цього багатьом користувачам буде потрібно придбати нові роутери та гаджети, які підтримують цей протокол, інші ж просто оновляться до нього.

WPA3 повністю сумісний з WPA2, тому всі пристрої повинні продовжити працювати один із одним нормально.

Wi-Fi Alliance вважає, що процес переходу піде активніше в 2019 році, адже відтепер WPA3 буде обов'язковим для всіх нових продуктів.

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>