Telegram у Росії заборонили і внесли до реєстру заборонених сайтів

Квітень 13, 2018, 23:06 | (0) | Світ
90

Російські користувачі масово реєструються у «Вайбері» та месенджер-ветерані ICQ

Російський регулятор «Роскомнадзор» вніс веб-версію Telegram до реєстру заборонених сайтів, повідомляє RNS.

«Ресурс web.telegram.org. внесено до реєстру заборонених за підставами, передбачених статтею 15.1», – наголошується в реєстрі «Роскомнадзора». Органом, який прийняв рішення про внесення до реєстру, зазначений Таганський районний суд Москви.

Раніше в п'ятницю Таганський районний суд ухвалив обмежити доступ до месенджера на підставі позову «Роскомнадзора».

Представників Telegram на засіданні суду не було. Напередодні засновник месенджера Павло Дуров заборонив їм брати участь в розгляді, аби не «легітимізувати цей фарс», зазначав у своєму Telegram-каналі Павло Чиков, глава правозахисної групи «Агора», адвокати якої представляють в суді інтереси Telegram.

Роскомнадзор заявив, що задоволений рішенням суду. Юристи Telegram мають намір оскаржити блокування.

Павло Дуров після судового рішення заявив, що месенджер буде використовувати вбудовані методи обходу блокувань, які не вимагають дій від користувачів.

«Telegram буде використовувати вбудовані методи обходу блокувань, які не вимагають дій від користувачів, проте 100%-ва доступність сервісу без VPN не гарантована», – написав Дуров на своїй сторінці у «ВКонтакте».

Він зазначив, що в перші години блокування сторонні VPN/Proxy-сервіси можуть бути перевантажені і з великою ймовірністю будуть працювати повільно.

Тим часом кілька держорганів РФ вже повідомили, що залишають Telegram як засіб комунікації з аудиторією. Серед них МЗС Росії, Департамент інформаційних технологій, міністерство освіти і науки, МВС РФ та інші.

Спостерігається перехід користувачів на інші месенджери. Так, у Mail.Ru Group повідомили, що за кілька годин кількість реєстрацій в ICQ зросла в три рази, а кількість нових користувачів у месенджері «ТамТам» – ще одній розробці Mail.Ru Group – зросла в 10 разів за останні кілька годин, повідомляє прес-служба групи.

Однак російські користувачі масово шукають способи обійти блокування Telegram: лише за один день 70 000 росіян встановили програми, які дозволяють обійти блокування.

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>