Apple оголосила, що відмовляється від процесорів Intel

Червень 23, 2020, 10:17 | (0) | Хай-тек
52333061_303

Отже, як і стверджували чутки, Apple тільки що оголосила про переведення своїх ПК на процесори власної ництва. Свою розробку компанія назвала Apple Silicon. Основне завдання компанії полягала в створенні максимально продуктивного і при цьому максимально енергоефективного процесора, що містить при цьому звичні за іншими рішеннями Apple блоки.

При цьому самих процесорів Apple поки показувати не стала, зате продемонструвала роботу нової macOS на ПК з SoC A12Z Bionic, яку можна виявити в iPad Pro (огляд), що вийшли в 2020 році. При цьому неясно, чи буде саме ця платформа використовуватися в якомусь з нових ПК Mac або ж нам просто показали, що навіть вона здатна впоратися навіть з важкими завданнями на зразок роботи в Final Cut Pro.

Як мінімум саме на цій платформі заснований ПК Developer Transition Kit для розробників, який є модифікацією Mac mini. У його конфігурацію також входять 16 ГБ ОЗУ і SSD об’ємом 512 ГБ. Розробники почнуть отримувати такі ПК вже наступного тижня.

Всі рідні додатки Apple вже оптимізовані для нового «заліза», так що з продуктивністю і сумісністю проблем бути не повинно. Крім того, Microsoft і Adobe також займаються оптимізацією. Наріжним каменем концепції є динамічний перекладач Rosetta 2, який дозволяє перетворити існуючі програми для Mac з CPU Intel в ПО для Mac на Apple Silicon. До слова, Apple також розповіла, що за останні 10 років поставила на ринок в складі своїх пристроїв більш 2 млрд однокристальних систем власної розробки.

Що ж стосується першого серійного комп’ютера Apple на новому процесорі, він вийде до кінця поточного року, хоча ми поки не знаємо, що саме це буде за модель. Тім Кук заявив, що перехід на нову архітектуру займе близько двох років, але при цьому глава Apple не обумовлював, чи зможе компанія за цей час перевести взагалі всі свої ПК на процесори власної розробки. Особливо це питання цікавий в контексті існування моделі Mac Pro. ПК з процесорами Intel, звичайно, будуть підтримуватися. Більш того, незабаром вийде якийсь новий Mac на CPU Intel.

Джерело: portaltele.com.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>