5 ТЕМ, НА ЯКІ ВАРТО ПОГОВОРИТИ ПЕРЕД ШЛЮБОМ

Липень 1, 2020, 10:53 | (0) | Духовність і культура
7c8f128ced16537043a4ce8bc8e06e0bb24a6f1d

Ці теми – для бурхливих дискусій і для того, щоби допомогти вам у спільному плануванні свого майбутнього.

Бачення майбутнього

Як виглядатиме ваш побут одразу після весілля, через 5 чи 10 років? Хочете працювати багато чи мало? Мешкати у великому чи малому місті? А може обоє мрієте про будиночок в селі чи горах? Скільки разів на рік плануєте відпочивати? А що коли хтось з вас не любить подорожувати? Який автомобіль хочете придбати? Чи матеріальні питання для вас важливі? На що хочете виділяти найбільше часу впродовж дня?

І зараз: до цього бачення свого життя додайте дітей, як воно зміниться?

Не безпричинно це – перший пункт, оскільки з цих засадничих уявлень народжуються відповіді на подальші запитання.

Ролі і обов’язки

Поділ на “чоловіка, який працює” і дружину, яка дбає про побут втрачає актуальність. Часто пари не можуть собі дозволити, щоби працював лише хтось один. Виглядає, що жінки подались працювати, а чоловіки так і не почали більше часу приділяти домашнім справам. А як буде у вас? Хто буде працювати, де? Хто відповідатиме за приготування їжі, прання і прасування? Сьогодні по-новому слід переосмислити ролі в подружжі. Не повторюйте помилок, вважаючи, що це очевидна річ і що знаєте одне одного настільки добре, що не потребуєте про це говорити.

Виховання дітей

Скільки дітей хочете мати? Що впливатиме на те, скільки дітей можете собі планувати? Хт о тоді працюватиме? Чи вистачатиме вам на життя, яким його собі уявляєте у першому пункті? Може варто скорегувати своє уявлення? Поставте також запитання про роль і спосіб виховання дітей. Які переконання за цінності ви винесли зі свого дому та хотіли би передати дітям? Ознайомтесь із різними концепціями виховання і оберіть, що є для вас найближчим. Які цінності хочете прищепити дітям? Чи самі живете тими цінностями і діти зможуть перейняти їх від вас?

Програма дій під час кризи

Дуже важливий пункт, якого я, сімейний психолог, не можу оминути. Що робити, якщо хтось із вас зрадить? А що, якщо хтось стане залежним, наприклад, від алкоголю? Що робити, якщо виникнуть проблеми з плідністю? А якщо народиться неповносправна дитина? Що тоді, хто вам допоможе? Чи обоє приймаєте опцію допомоги сімейного психолога? Кому довірите свої сімейні проблеми, а кому точно ні?

Родинні стосунки

Ніби очевидно, але насправді важко врегулювати на практиці стосунки з батьками своїх коханих. Ви хотіли би жити разом, близько чи далеко від батьків? Як народяться діти, то будете потребувати допомоги, чи ні? Якої саме? А якщо родичі матимуть інше бачення догляду за дітьми? Що ви обоє вважатимете допомогою, а що – втручанням у ваші справи? Як проявлятимете повагу до батьків, в той же час чітко відстоюючи свої подружні інтереси? А якщо батьки проситимуть про допомогу – як внесете це у ваш сімейний список справ?

Слід постаратись не ставити собі цих запитань до ранку, бо говорити на ці теми і справді можна нескінченно довго. Мабуть, однієї розмови не вистачить. Запитання виникатимуть впродовж всього життя, але такі діалоги відкривають нас на іншу людину, допомагають побачити її світ і вчать розширювати свій світ спільними траєкторіями.

Джерело: dyvensvit.org

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>