11 політичних партій отримають держфінансування

Серпень 13, 2019, 18:29 | (0) | Україна
44d2fca54b33ff3b673e33c7de0532d916d2f481

Державне фінансування за підсумками дострокових виборів в Верховну Раду отримають 11 політичних партій.

Як повідомили в Нацагентстві з питань запобігання корупції, право на отримання коштів з держбюджету мають Слуга народу, Опозиційна платформа – За життя, ВО Батьківщина, Європейська солідарність, Голос, Радикальна партія Олега Ляшка, Сила і честь, Опозиційний блок, Українська стратегія Гройсмана, Партія Шарія та ВО Свобода.

Відзначається, що всі перераховані політичні партії виконали умови для отримання коштів з держбюджету, зокрема, зобов’язання про відкриття окремого гривневого рахунку в установі банку України.

Політичні партії отримують право на державне фінансування на наступний день після першого засідання Ради 9 скликання.

Фактично політичні сили отримають кошти з 1 січня 2020 року.

Відповідно до закону Про політичні партії держфінансування отримують всі політичні сили, які набрали більше 2% голосів виборців на загальнодержавному виборчому окрузі. Голоси за мажоритарників в даному випадку не враховуються.

Розмір фінансування залежить від явки виборців і від кількості голосів. Один голос виборця оцінюється в 2% від прожиткового мінімуму.

21 липня 2019 року партія Слуга народу здобула перемогу на виборах до Верховної Ради, сумарно здобувши 254 мандата.

Це дозволяє їй створити першу в історії України монобільшість в парламенті.

Також в парламент нового скликання пройшли Опозиційна платформа – За життя, Батьківщина, Європейська солідарність і Голос.

Джерело: rubryka.com

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>