ЄСПЛ зобов’язав Росію виплатити 34 тисячі євро родичам Магнітського

Серпень 27, 2019, 16:20 | (0) | Світ

Європейський суд з прав людини визнав Росію винною у порушенні кількох статей Європейської конвенції з прав людини і зобов’язав Москву виплатити 34 тисячі євро родичам аудитора Сергея Магнітського, який помер у закладі досудового утримання.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на рішення суду.

Зокрема, ЄСПЛ визнав РФ винною у порушенні матеріально-процесуальних положень статті 2 (право на життя) Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод Конвенції про права людини, порушення статті 3 (заборона жорстокого поводження) у зв'язку з умовами утримання Магнітського; порушенні статті 3 у зв'язку з жорстоким поводженням щодо Магнітського з боку тюремних наглядачів; порушення пункту 3 статті 5 (право на свободу і безпеку) внаслідок тривалості його утримання під вартою, а також порушенні статті 6 §§ 1 і 2 (право на справедливий судовий розгляд і презумпцію невинності).

Суд відхилив скаргу заявників про те, що арешт і утримання під вартою Магнітського були необґрунтовані. ЄСПЛ присудив виплатити родичам покійного аудитора 34 тис. євро для відшкодування моральних збитків. Сергей Магнітський розкрив фінансові махінації російських посадових осіб і громадян, в результаті яких було присвоєно 260 млн доларів з грошей платників податків. Магнітський був затриманий, провів 358 днів в ув'язненні і був підданий тортурам, а потім помер у в'язниці.

Низка країн у результаті запровадили так звані "закони Магнітського" щодо заборон в’їзду іноземцям, пов'язаним з великомасштабною корупцією, відмиванням грошей або порушеннями прав людини.

Джерело: newsline.com.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>