Євросуд підтвердив неможливість виплати пенсій на окупованому Донбасі

Лютий 13, 2018, 18:39 | (0) | Україна

Європейський суд з прав людини підтвердив відсутність можливості виплачувати українські пенсії на окупованих територіях Донбасу

Як передає Depo.Донбас, про це у Facebook повідомив заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Пєтухов.

"ЄСПЛ підтвердив, що Україна зробила все можливе для забезпечення соціальними виплатами жителів окупованого Донбасу. Через триваючий конфлікт ми фізично не можемо платити пенсії на тимчасово неконтрольованій частині Донбасу, і це не є порушенням конвенції", - написав він.

У той же час заступник начальника відділу представництва держави в кримінальних справах секретаріату урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ Маргарита Сокоренко написала у Facebook, що як зазначив ЄСПЛ, з огляду на тривалий конфлікт "Україна позбавлена можливостей забезпечити належне функціонування судів та виплати пенсій на території поза її контролем".

За її словами, ЄСПЛ відхилив скарги як неприйнятні, оскільки заявники, які проживають на неконтрольованій території та мають змогу виїхати та виїжджають на підконтрольну територію, не звертались до національних органів.

Окрім того, ЄСПЛ підтвердив висновки у іншій виграшній для України справі "Хлєбік проти України".

"ЄСПЛ підтвердив висновки у іншій виграшній для України справи "Хлєбік проти України", ще раз наголосивши, що уряд України через об'єктивні причини не може забезпечити функціонування судів на окупованій території та вжив всіх можливих заходів для ефективного функціонування судової системи в умовах триваючого конфлікту. У підсумку - відсутність порушення статті 6 (право на справедливий суд) Конвенції", - йдеться у повідомленні.

Джерело: dn.depo.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>