Як вберегти здоров'я нирок

Березень 15, 2019, 15:19 | (0) | Здоров'я і краса новини
68925995

Нирки — життєво важливий орган, який є наймогутнішим фільтром людського організму. Порушення їхньої функції веде до отруєння організму тими речовинами, які зазвичай виводяться сечею. Як часто ми не звертаємо уваги на легкі протяги, недоліковані карієсні зуби, переносимо на ногах легку ангіну і дозволяємо собі посидіти на холодному? А нирки в цей час борються з інфекцією, фільтруючи продукти діяльності різних хвороботворних мікроорганізмів. 

Нирки не люблять недбалого поводження зі здоров”ям. Отож, щоб довше зберегти силу цього чудового природного фільтра,  необхідно дотримуватися певних порад. Чого побоюються наші нирки,  що для них є корисним та приємним?

Цей орган не любить надлишок білка і алкоголю, цукру і солі, несвіжу та нездорову їжу. Також необхідно звести до мінімуму вживання алкогольних напоїв та тютюнопаління. А продукти-шкідники у своєму раціоні замінити більш корисними — шипшиною, суницею і суничними напоями, морсом із журавлини, кавунами, динями. Крім того, найкращим другом нирок також вважається сауна, адже частина шкідливих речовин виділяється з потом. Якщо у вас немає протипоказів з боку інших органів, то можете спробувати такі процедури. Також варто вести активний спосіб життя: спорт, танці, рух. При сидячій роботі в області попереку відкладається жир, відбувається застій крові, а будь-які нахили з боку в бік прискорюють потік крові, в результаті покращать роботу нирок. Необхідно вживати достатню кількість рідини, уникати сильних переохолоджень, великих доз знеболювальних ліків, періодично контролювати свій артеріальний тиск та рівень глюкози в крові. Регулярно проходити медичні обстеження, з проведенням аналізу сечі та не займатися самолікуванням. При потребі звернутись за допомогою до лікаря, адже прояви ниркової патології є різноманітними і можуть маскуватись під захворюваннями інших органів.

Галина ВОРОНА, завідувач центру нефрології та діалізу.

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>