Чорногорія обрала президента: новий лідер загалом правитиме країною 32 роки

Квітень 16, 2018, 12:35 | (0) | Світ
24

15 квітня у Чорногорії відбулися президентські вибори. За попередніми даними, перемогу на них здобув 6-разовий прем'єр-міністр і колишній президент країни Міло Джукановіч, який наразі очолює правлячу Демократичну партію соціалістів.

Відповідну інформацію оприлюднив Центр моніторингу виборів. Так, згідно з опублікованими даними, після опрацювання 98,7% бюлетенів Джукановіч набрав 53,9% голосів, що на понад 20% більше, аніж у його найближчого переслідувача Младена Бояніча (33,4%), якого підтримують декілька опозиційних партій, в тому числі проросійський "Демократичний фронт", і якого пов’язують з Росією, щоправда сам політик виступає з проєвропейською позицію та звинувачує багаторічного лідера у спробі запровадити в країні диктатуру. Додамо, що за решту кандидатів не проголосували і 10% виборців, а загалом за найвищу посаду у державі боролися сім осіб, серед яких уперше була жінка – мовиться про Драгиню Вуксановіч, яку висунула опозиційна Соціал-демократична партія. За попередніми даними, явка склала 58,6%. Джуканович, Чорногорія, вибори, президент Попередні результати президентських виборів у Чорногорії   У виборчому штабі Джукановіча уже заявили про перемогу на виборах, пише ТАСС.   "Міло Джукановіч — новий президент Чорногорії, другого туру виборів не буде. Після обробки 70% бюлетенів він набрав понад 54% голосів і немає підстав, що дані зміняться. Наш президент незабаром звернеться до громадян", — зазначив голова штабу Мілош Ніколіч.   До слова, офіційний підрахунок голосів йде на сайті Державної виборчої комісії Чорногорії в режимі онлайн. Після опрацювання 22,12% бюлетенів Джукановіч лідирує з результатом у 56,29%, натомість Боянич набрав 32,85%.   Остаточні дані ДВК оголосить протягом декількох днів, проте згідно з висновками спостерігачів, вони не будуть відрізнятися більш, ніж на одну соту відсотка.   Зауважимо, що президент Чорногорії обирається всенародним голосуванням на п'ятирічний термін, відтак Джукановіч, який незалежно від своїх посад є лідером Чорногорії 27 років з 1991 року, стане на чолі країни в сьомий раз, а загальний термін його правління до кінця нового президентського мандату складе 32 роки.  

Джерело: 24tv.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>