Чому успішні стартапи не залишаються в Україні

Листопад 8, 2017, 15:18 | (0) | новини Хай-тек

За останні три роки в Україні стали набагато успішніше розвиватися стартапи в IT-сфері. Вони стали соліднішими і можуть конкурувати на іноземних ринках.

На руку грає і той факт, що деякі фаундери стартапів вже стали серійними підприємцями. Тобто вони вже не перший стартап створюють, у них вже є хороший досвід. Тому, коли діло йде до масштабування або до правильної побудови стартапу, то вони вже впевненіше себе почувають і якісніше його будують з самого початку.

Є такі приклади, коли стартапи роблять успішні компанії та потім вони переїжджають за кордон. Але я впевнений, що прийде той час, коли вони повернуться назад в Україну, повернуться з грошима і реінвестують у нашу економіку. На сьогоднішній день вони вже створюють робочі місця, вони вже створюють якісь CashFlow для нашого бюджету.

Стартапи не залишаються працювати в Україні з тієї простої причини, що у нас є серйозні проблеми з інвестиціями. Це одна з головних причин, чому вони їдуть звідси. Найуспішніші, найбільш просунуті компанії, які шукають гроші для масштабування, вони їдуть у Європу або Америку для того, щоб підняти там кошти для розвитку свого бізнесу.

Для того, щоб цю ситуації надати зворотнього ходу і дати можливість компаніям успішно розвиватися в Україні і інвестували сюди, досить, щоб держава просто не заважала роботі цих же фірм. У першу чергу необхідно:

  • Створити законодавчу базу, ввести поняття венчурного інвестування. Організувати всі умови для того, щоб інвестори могли вільно і безпечно вкладати гроші в Україну, в українські проекти.
  • Створити преференції, які можуть бути у вигляді пільг на певні види податків. Це може бути легкість в оформленні компанії.

Можливо, нам варто піти за принципом Казахстану, який на сьогодні вже почав створювати державу в державі, де буде діяти англійське право, де вони звільняють від податків на 50 років компанії, які будуть відкриватися на території цієї держави в державі. Вони на території Експо створюють міжнародний фінансовий центр, у якому якщо ти створив компанію, ти вже перебуваєш у юрисдикції британського права, не казахстанського. Також вони ще доінвестують закордонні інвестиції, які заходять у Казахстан.

Чому б нам не взяти цей приклад і створити аналогічні умови в Україні? Маючи таку колосальну базу талантів, ми насправді можемо як зі своїх талантів створювати компанії, так ще й залучати з-за кордону. Та ж Румунія, Польща і так далі. Чому б їм сюди не приїхати, отримати доступ до такого великого ринку, як у нас (більше 40 млн населення), і створювати компанії вже в Україні. Створювати їх, реєструвати і отримувати інвестиції в нашій країні.

Я дуже сподіваюся, що в майбутньому стартапи зможуть стати локомотивом, який сприятиме зростанню української економіки. У нас є потенціал для того, щоб дійсно створити 2-3 великі компанії в Україні, які б змогли стати локомотивом, можливо, не всієї економіки, але цілої сфери точно.

Джерело:biz.nv.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>