Черченський НРЦ матиме ще один корпус

Жовтень 29, 2017, 21:39 | (0) | інше головне Добрі справи новини район
IMG_6746
 

Від минулої осені невід'ємним «атрибутом»  на подвір'ї Черченського обласного навчально-реабілітаційного центру, у якому навчаються діти із проблемами опорно-рухового апарату, став будівельний майданчик, де в ці дні триває робота зі спорудження другого корпусу дитячого закладу, інформує "Рогатинська земля" із посиланням на  «Голос Опілля»

Будівельників квапить пізня осінь, бо до кінця нинішнього року заплановано завершити нульовий рівень будівлі, де крім нього згідно з проектно-кошторисною документацією має бути три поверхи. Будівництво ще одного корпусу зумовлене гострою необхыдныстю відповідних площ згідно із затвердженими державою стандартами. І ця потреба, продиктована самим життям, назріла давно, адже завдяки високій ефективності навчально-реабілітаційного процесу дітей з особливими потребами популярність Черченського НРЦ дедалі зростає. Сьогодні  тут навчаються та проходять курс реабілітації 36 учнів, хоча діючий корпус розрахований на 21 дитину. Із загальноъ кількості вихованців центру – 5 – наші краяни, решту – з Прикарпаття.

IMG_6724IMG_6725

Минулого тижня голова райдержадміністрації Петро Білінський та депутат обласної ради Ігор Тринів побували на будівельному об'єкті, де цікавилися ходом проведення робіт, умовами проживання та навчання вихованців НРЦ, проблемами у діяльності навчального закладу. Обласна рада виділила на зведення нульового циклу споруди 1,5 млн. грн., розпорядником бюджетних коштів є управління капітального будівництва облдержадміністрації, яке й здійснює технагляд, а підрядником виступило Долинське будівельно-монтажне об'єднання «Райагробуд». За словами виконроба Богдана Юсипа, щодня на будові трудяться 7 чоловік, і якщо погода не перешкоджатиме та буде необхідне фінансування, то роботу мають завершити згідно з встановленими термінами.

IMG_6727 IMG_6729 IMG_6730

- У новому корпусі заплановано розмістити дві реабілітаційні зали, бібліотеку, зали для занять дітей, 6 класних кімнат, 6 спалень із санітарними вузлами для кожної з них, ізолятор, кабінети для реабілітологів та лікарів, а також має бути передбачена відповідна кількість місць для дітей-інвалідів, а для них чинні нормативи визначають набагато більше місця, ніж для дітей без особливих потреб,- говорить директор Черченського НРЦ Надія Шемберко.   

Нині шість класних кімнат обладнані спеціальними учнівськими меблями, у спальнях – стаціонарні ліжка та приліжкові тумби, заклад забезпечений холодною і гарячою проточною водою. На поверсі функціонують внутрішні туалети, душові кімнати із суворим дотриманням санітарно-гігієнічного режиму. Дітям забезпечують різноманітне вітамінізоване  п’ятиразове харчування, і хоч тут немає власної кухні, та страви привозять у спеціальних контейнерах із закладу громадського харчування відповідно до cертифікатів якості та з розрахунку вартості на 1 дитину до 10 років – 99 грн./день та від 10 р. і старших – 115 грн./день. У НРЦ за станом здоров'я вихованців цілодобово стежать троє лікарів і медсестри, лікування учні проходять на базі санаторію «Черче».

IMG_6735IMG_6733

У ході розмови керівник НРЦ вела мову й про проблематичні питання діяльності закладу, зокрема, забезпечення в достатній кількості навчальною літературою, відкриття ще однієї посади нічної медсестри та призначення на неї фахівця, допомога в поліцейському супроводі автобуса з дітьми під час екскурсійних поїздок за межі області. Голова РДА та депутат обласної ради пообіцяли посприяти у вирішенні цих питань, а на завершення візиту, під впливом побаченого та почутого, Петро Білінський сказав: «Коли б у нас в районі були всі такі школи, як Черченський навчально-реабілітаційний центр, то проблем в освіті ми б не мали».

…Кожен клас та навіть коридори чи фойє закладу, як тільки переступаєш поріг, промовляють любов'ю й теплотою до дітей, розумінням їхнього маленького, ще не надщербленого жорстокістю цього світу, серця.

IMG_6736 IMG_6738 IMG_6742 IMG_6744

Щоразу дивуюся, оглядаючи на стінках закладу рукотворні шедеври юних художників, майстрів народної творчості, якими багатими талантами цих хлопчиків та дівчаток наділив Господь. Сподіваюся, верховини їхнього життя будуть світлими, сонячними й неодмінно увінчають мрії батьків та них самих стати здоровими і щасливими.

Ольга КОНОПАДА.

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>