Через нові санкції Мадуро видворяє представницю ЄС з Венесуели

Червень 30, 2020, 12:02 | (0) | Світ
7c8f128ced16537043a4ce8bc8e06e0bb24a6f1d

Президент Венесуели дав посолці Європейського Союзу 72 години, щоб вона залишили Каракас. Причина - запровадження ЄС нових санкцій проти режиму Мадуро.

Після посилення Європейським Союзом санкцій щодо влади Венесуели президент Ніколас Мадуро вирішив вислати з країни посолку ЄС Ісабель Бріланте Педросу. Про це він оголосив ввечері понеділка, 29 червня, йдеться у офіційній заяві адміністрації Мадуро.

"Я вирішив дати 72 години посолці Європейського Союзу в Каракасі, щоб вона покинула нашу країну," - зазначив Ніколас Мадуро. Він також заявив, що таким чином виступив проти "європейського колоніалізму проти Венесуели" і наголосив, що його країна "заслуговує на повагу перед світом".

Новий пакет санкцій ЄС

Про розширення санкційного списку щодо Венесуели у Раді ЄС оголосили 29 березня. До нього додали 11 посадових осіб режиму Мадуро "через їхні ролі в діях і рішеннях, які підривають демократію та верховенство права". Санкції включатимуть заборону на в'їзд до ЄС та замороження активів.

Визнаний ЄС спікер Національних зборів Венесуели Хуан ГуайдоВизнаний ЄС спікер Національних зборів Венесуели Хуан Гуайдо

У Раді ЄС пояснили своє рішення участю цих людей у позбавленні парламентського імунітету деяких членів Національних зборів Венесуели, включно з опозиційним лідером Хуаном Гуайдо.

Брюссель вважає відсторонення Гуайдо нелегітимним

Гуайдо був обраний спікером Національних зборів у січні 2019 року, а після цього близько 50 країн світу визнали його тимчасовим президентом Венесуели. В Європейському Союзі вважають Гуайдо легітимним головою Національних зборів навіть попри нещодавнє рішення Верховного суду Венесуели, який визнав головою парламенту соратника Мадуро Луїса Парру. Останнього ЄС також вніс у новий санкційний список.

Мадуро заявив, що до санкційного списку потрапили ті, хто захищає конституцію та "відмовляється слідувати наказам, що йдуть з посольства Європейського Союзу у Каракасі". Він також звинуватив ЄС у покорі перед президентом США Дональдом Трампом та слідуванні його політиці "агресії проти Венесуели".

Джерело: www.dw.com

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>