«ЦУКЕРКИ АБО СМЕРТЬ» – ПРО ХРИСТИЯНСЬКЕ ПІДҐРУНТЯ ХЕЛОВІНУ

Жовтень 31, 2018, 20:25 | (0) | Духовність і культура
1160460_20181031083635

Нещодавно ми писали про застереження перед Хелоувіном.

Насправді колись цей день мав християнське коріння, яке видозмінили до невпізнання. Ділимось цікавою історією.

У християнстві існувала традиція: діти відвідували оселі вірних, а ті віддячували малечі солоденьким.

Святкування Хеловіну з кожним роком набирає все більшої популярності в Україні. Молодь одягається в чудернацькі костюми і відвідує друзів, родичів чи взагалі незнайомих людей.

А втім, фраза «Цукерки або смерть» не завжди промовлялася заради розваги. У часи, коли традиція існувала у класичному вигляді, репліка мала куди змістовнішу функцію.

Звідки в Хеловіну християнське підґрунтя?

1 листопада Католицькою Церквою відзначається День всіх святих. Християни зазвичай йдуть на цвинтар, аби помолитися за душі родичів та друзів, які покинули земне життя.

А оскільки всі приготування здійснювалися у переддень свята – саме 31 жовтня стало датою, яку мультикультурне населення США перетворило у Хеловін. Традиції та звичаї перших американських переселенців були настільки відмінними, що ця мішанина викривила та видозмінила початковий сенс свята.

«Люди хотіли віддячити малечі – і частували солоденьким»

Зокрема, в європейській традиції існував звичай, що дуже припав до вподоби першим американцям. Аби пом’янути душі покійників, християни випікали пироги. І ввечері 31 жовтня діти відвідували оселі вірних, аби передати до церкви списки до молитви «за упокій». Тому і з’явилася традиція частувати малечу солоденьким, аби віддячити за їхню місію.

До популярності Хеловіну внесли свою лепту і виробники цукерок, які «намацали» золоту жилу для власного збагачення.

Як і в багатьох інших випадках, релігійні мотиви настільки видозмінилися, що втратили своє початкове значення. Тому для більшості 31 жовтня сьогодні – це карнавал і розваги, але аж ніяк не молитва за душі покійних.

Джерело: dyvensvit.org

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>