Хочу, щоб наш край був комфортним для проживання

Грудень 12, 2017, 07:56 | (0) | інше головне Добрі справи МОЄ МІСТО новини
DSC_6635
 

На теренах Рогатинщини та за її межами Михайло Винник відомий як прогресивний підприємець - президент корпорації "Галпродукт".Та водночас його ім’я асоціюється з активною депутатською діяльністю, адже від початку проголошення незалежності України краяни сім разів довіряли Михайлу Івановичу депутатський мандат – міського, районного та обласного рівнів. Нині важко перелічити усі справи, до яких долучився депутат, бо їх, направду, дуже багато. До прикладу, допомогу М.Винника пам’ятають й під час відкриття дитсадків у Княгиничах, Черневі, Чагрові, Козарах та ін.населених пунктах, при проведенні ремонту четвертого поверху Рогатинської центральної районної лікарні, для якого упродовж двох років добивався бюджетного фінансування. Чимало зроблено ним щодо будівництва та ремонтів храмів Рогатинщини, доріг місцевого та державного значення, закладів культури, освіти, розвитку футболу тощо. Цього скликання М.Винника вкотре обрано депутатом райради, також очолює районну організацію БПП «Солідарність», отож наші журналісти вирішив поцікавитися у нього про нові досягнення на депутатській ниві.

Михайле Івановичу, маючи за плечима такий великий депутатський стаж, зокрема й в найвищому представницькому органі Прикарпаття, як оцінюєте роботу нинішнього депутатського корпусу райради?

- Гадаю, не важливо, як оцінюю її я, набагато важливіше, щоб про цю роботу схвально відгукувалася громада Рогатинщини. Звісно, все пізнається у порівнянні: як депутат обласної ради попередніх скликань бачу на сесіях районної ради жваву дискусію, у ході якої кожен обранець може висловитися стосовно того чи іншого питання, відтак- вирішити його на користь людей. Відрадно, що в районну раду прийшли депутати, які хочуть і можуть працювати. Вони ініціативні, небайдужі до проблем інших та дійсно націлені працювати для громади. А вже час покаже об’єктивність наших спільних зусиль.

Ви входите до постійної комісії районної ради з питань сільського, лісового господарств, земельних відносин, екології та раціонального природокористування. Що вдалося зробити у її складі та які питання перебувають на особливому контролі?

-Рогатинщина – сільськогосподарський район і левову частку доходів сільських рад становить земельний податок. Земля є вагомим джерелом доходу й для жителів краю, адже значна їх частина одержує паї за передачу в оренду земельних ділянок. Тому кожне подання на засіданні комісії, особливо, якщо це стосується грошової оцінки земель, члени комісії розглядають уважно, ухвалюючи виважені рішення. Велику увагу приділяємо і створенню місцевих заповідників, які в майбутньому дадуть змогу зберегти первинні ландшафти та відтворити рослинні і тваринний світ Рогатинщини, а відповідно - сприятимуть розвитку туризму у районі.

Чому вирішили очолити районну організацію БПП «Солідарність»? Як вона представлена у районній раді?

-Вважав і вважаю, що потрібно не постійно критикувати владу чи інші структури, а засукати рукави й багато працювати, для того, аби мати належні умови для проживання. Зрозумів, що декларативні ідеї та принципи БПП десь співпадають з моїми особистими, тому вирішив спробувати себе в цій політсилі.

У районній раді БПП «Солідарність» представлена сімома депутатами, втім, вважаю, важливою є не кількість представників, а якість виконаної ними роботи. Депутати від нашої партії від початку проявили себе у числі найактивніших, вони не раз порушували питання, які стосувалися важливих для громади тем, змін до бюджету щодо фінансування освіти, медицини, культури тощо.

До Вас, як депутата, роками звертаються багато людей. Де зазвичай проводите зустрічі і з якими питаннями краяни приходять найбільше?

-Іноді виїжджаю на округи, також краяни навідуються за місцем моєї роботи або у громадську приймальню, що діє на базі районної організації БПП «Солідарність», де можуть звернутися з приводу будь-яких питань. Звернення бувають різноплановими, та, як і в попередні роки, значна частка їх стосується матеріальної допомоги на будівництво чи ремонт храмів, освітніх та культурних закладів, також фінансової підтримки важкохворих.

Чи підтримуєте наших бійців у зоні АТО, їхні сім»ї в районі?

-Звісно, допомогу нашим захисникам, вважаю, першочерговим обов’язком, тож намагаюся долучатися до акцій, які проводяться у нашому місті та районі на підтримку бійців на передовій. Як голова РО БПП «Солідарність» з допомогою членів партії реалізовуємо партійний проект «Підтримка боротьби за незалежність України (АТО)», у рамках якого цьогоріч, до прикладу, виділили фінансову допомогу постраждалим внаслідок обстрілів мешканцям Авдіївки (Донецька обл.), неодноразово направляли будматеріали, питну воду та мийні засоби захисникам на передову, також долучаємось до придбання солодких подарунків з нагоди Дня св.Миколая дітям учасників АТО.

А які із пунктів передвиборчої програми вже вдалося виконати?

-Майже кожен, зазначений у програмі, адже взаємопов’язані між собою Якщо говорити про підтримку інвалідів, пенсіонерів та людей пільгових категорій, то, як і в минулі роки, неодноразово сприяв у виділенні благодійної допомоги (мийні засоби) для інвалідів та одиноких громадян похилого віку, які обслуговуються терцентром соціального обслуговування населення; напередодні Великодніх свят долучився фінансово до придбання великодніх кошиків для жителів с.Кліщівна, а з нагоди Дня св. Миколая посприяв продуктовими наборами одиноким жителям похилого віку, інвалідам цього села.

Дбаючи про молодь, щорічно надавав допомогу у забезпеченні продуктами на харчування дітей Кліщівнянської ЗОШ І-ІІ ст., також посприяли матеріалами на проведення поточного ремонту у цьому навчальному закладі.Школярам та дошкільнятам Кліщівної презентував солодкі подарунки до Дня св. Миколая. За зверненням релігійних громад виділив кошти на придбання будматеріалів для ремонту святинь району. Крім того, стараюся й надалі дбати про розвиток фізичної культури і спорту, організацію дозвілля молоді краю. З цією метою вирішив фінансово підтримати футбольні команди сіл Рогатинщини.

Як Ви оцінюєте проведену роботу щодо децентралізації в районі, чи пішла вона на користь громади?

-Пригадую, рік тому у районі відбувалася багаточисельна зустріч на тему об’єднання громад, під час якої було визначено утвердити дві громади – Рогатинську і Букачівську. Однак, зараз настала відносна тиша. Особисто я підтримую реформу децентралізації, за умови, що проходитиме грамотно, без «добровільно-примусового» характеру. Водночас, не виключаю, що одного разу ми прокинемось вже об’єднаними, але вже без фінансового стимулу для розвитку. Тому тут необхідний адекватний підхід з боку влади і громади.

Яким хотіли б бачити Рогатинський край через 5-10 років?

-Добре, що Ви мене про це запитали, бо насправді неважливо, якою буде назва після реформи – район, край чи громада. Важливо, щоб людям було комфортно тут житии, щоб вони масово не виїжджали за кордон і могли працювати на своїй землі.

Щоб побажаєте колегам-депутатам місцевих рад з нагоди свята?

- Бути незалежними і сміливими.

 

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>