ХАЙ ЦЕ СВІТЛО СПОНУКАЄ НАС РОБИТИ ДОБРІ ДІЛА ДЛЯ БОГОМ СТВОРЕНОГО СВІТУ

Листопад 29, 2017, 10:03 | (0) | Духовність і культура район
9876986

24 листопада, з благословення протопресвітера Василя Кривня, відбулася Місія для порятунку створіння у Черченському деканаті Івано-Франківської Архієпархії. Цією зустріччю завершився чотирирічний цикл екологічних місій, які проходили на теренах Прикарпаття.

Метою цих місій, які проходять щоосені, було донесення вчення Церкви про відповідальність за створіння до всіх прошарків населення: шкільної та студентської молоді, органів місцевого самоврядування, підприємців, громадських організацій та парафіяльних громад. Дані місії у тривимірному форматі, а саме: молитва, керигма та дияконія – охопили 21 деканат архієпархії і також силами архієпархіального та деканальних екореферентів було проведено понад 50 додаткових зустрічей в рамках місій.

У Черченському деканаті місії розпочалися у місцевому храмі Божественною Літургією з окремими проханнями за збереження навколишнього середовища. Науку виголосив о. Михайло Дзуль, референт Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській архієпархії, котрий пригадав присутнім про християнське покликання «порати і доглядати» Землю, отець заснував екологічну бібліотеку та передав LED-лампочки для семисвічника, наголосивши, що

«Так як Ісус Христос, в особливий спосіб, є присутній серед вірних у Святих Таїнствах і надихає людей на християнський подвиг, так і це світло хай спонукає нас робити добрі діла для Богом створеного світу».

Цікавими та змістовними були зустрічі представників Екобюро у Черченській ЗОШ та Черченському обласному навчально-реабілітаційному центрі. Тут дітки мали змогу, в доступний спосіб, ознайомитися з енциклікою Папи Франциска «Славен будь», завдяки однойменному мультфільму для малечі, пізнати ази енергозбереження та енергоефективності, «покопирсатися» в ековалізі, а на згадку – отримали тематичні закладки і календарики.

На зустрічі з місцевою владою о. Петро Чупак, місцевий екореферент, котрий досить добре обізнаний з екологічними проблемами місцевості, порушив питання спалювання сміття, залишків рослинності, зокрема очерету, який можна використовувати для утеплення будівель.

Також присутніх зацікавив досвід запровадження роздільного збору відходів, а сільський голова п. Василь Задорецький та о. Василь Кривень підняли питання найбільш енергоефективних методів обігріву культових та громадських споруд.

Екомісії покликані продемонструвати, що, насправді, змінити свій стиль життя на більш дружній до довкілля не є складно і це буде корисно як для навколишнього середовища, так і для здоров’я душі і тіла людини.

Джерело: ugcc.if.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>