Фіскальна служба інформує!

Липень 15, 2015, 13:29 | (0) | , , , , , , , , , | район
384711840

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ, ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЯ У РОГАТИНСЬКОМУ РАЙОНІ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДФС В ІВАНО -ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує:


Якщо подорожуєте за кордон на авто

Відповідно до положень ст. 374 Митного кодексу України:

1) звільняються від оподаткування митними платежами товари, що ввозяться громадянами не частіше одного разу протягом доби через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, в супроводжуваному багажі та/або ручній поклажі та сумарна фактурна вартість яких не перевищує 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг;

2) оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків фактурної вартості, додатковим імпортним збором за ставкою 10 відсотків фактурної вартості згідно з ст. 4 Закону України від 28 грудня 2014 року № 73-VIII «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року», та податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 500 євро або сумарна вага яких перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України. Базою оподаткування для таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг;

3) оподатковуються ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України, особливими видами мита відповідно до ч. 1 ст. 275 Митного кодексу України та податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України товари, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10 000 євро, що переміщуються на митну територію України в супроводжуваному багажі, ручній поклажі.


Антикорупційний сервіс “Пульс” для платників податків

З метою створення привабливих умов для здійснення підприємницької та зовнішньоекономічної діяльності ДФС України запровадила єдиний антикорупційний сервіс для платників податків, зборів та митних платежів – «Пульс».

Сервіс «Пульс» - гаряча телефонна лінія, за якою по телефону: (044) 284-00-07 громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.


Інформація приймається цілодобово.

Про результати розгляду інформації клієнти повідомляються в режимі Call-back (працівник сервісу повідомляє про результати розгляду) невідкладно або протягом 1-3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання не перевищує 15 днів.


Власникам легкових автомобілів Рогатинщини необхідно сплатити транспортний податок

До 1 липня фахівцями ДПІ сформовано 3 податкових повідомлення-рішення з відповідними платіжними реквізитами на сплату фізичними особами транспортного податку. Про це зазначає в.о. начальника ДПІ у Рогатинському районі Олег Адамович.

Посадовець нагадує, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані автомобілі, які використовувались до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль.

Громадянам слід пам’ятати, що транспортний податок сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.


Електронний сервіс «ЗІР» допоможе розібратися у податковому законодавстві

Платники податків Рогатинщини можуть скористатись загальнодоступним інформаційно-довідковим ресурсом («ЗІР»). Цей електронний сервіс дозволяє користувачам здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку діяльності, в тому числі з використанням ключових слів, шляхом перегляду за певні періоди інформації, при цьому не лише по запитаннях-відповідях, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані із використанням Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів.

У розділі «Питання-відповіді» розміщено відповіді на питання щодо оподатковування, митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування та діяльності акредитованого центру сертифікації ключів.

Розділ «Письмові консультації» містить витяги з письмових консультацій, наданих на типові звернення суб'єктів господарювання й громадян.

Для надання пропозицій і зауважень щодо роботи ресурсу пропонується використати «Форму зворотного зв’язку».

Ознайомитися з функціональними можливостями загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу та скористатися ним можна як на веб-порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua).


Платники Рогатинщини мають можливість безкоштовно отримати електронний цифровий підпис

Послуги електронного цифрового підпису – зручний та сучасний спосіб не тільки для спрощення документообігу у суб’єктів підприємницької діяльності, але й шанс застрахувати свою інтелектуальну власність будь-якому користувачу електронної пошти.

Можливість отримати безкоштовно електронний сертифікат ключа - надає змогу кожному платнику оптимізувати процедуру подачі звітів, швидко та без перешкод звітувати до податкових, митних органів. Не витрачаючи свій час, отримувати консультації в режимі он-лайн, замовляти довідки, тощо. Адже, відповідно до Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронний цифровий підпис» електронний підпис є обов'язковим реквізитом електронного документа, який використовується для ідентифікації автора та/або підписувача електронного документа іншими суб'єктами електронного документообігу. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа.

Тож, закликаємо підприємців, юридичних осіб та пересічних громадян, які з тих, чи інших причин ще не мають електронного ключа – отримати його якнайшвидше, та відчути всі переваги та зручності використання.


Змінено порядок розрахунку лікарняних та декретних виплат працівникам

4 липня 2015 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 р. № 439 згідно з якою оновлено порядок розрахунку лікарняних та декретних виплат працівникам.

Середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на яку нарахований ЄСВ / або обов'язкові страхові внески, на кількість календарних днів зайнятості (вважається період перебування працівника у трудових відносинах, виконання робіт (послуг) за цивільно-правовими договорами, проходження служби, здійснення підприємницької або іншої діяльності, пов'язаної з отриманням доходу безпосередньо від такої діяльності) в такому розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин(в даному випадку слід розуміти тимчасову непрацездатність (перебування працівника "на лікарняному"), відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати).

Сума страхових виплат та оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця обчислюється шляхом множення суми денної виплати на кількість календарних днів, що підлягають оплаті.

При цьому сума денної виплати встановлюється у відсотках середньоденної заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) залежно від страхового стажу, якщо його наявність передбачена законодавством.


Понад 33 млн. грн. єдиного соціального внеску надійшло до бюджету від платників Рогатинщини

Протягом січня-червня 2015 року надходження від сплати єдиного соціального внеску склали 33,3 млн. грн., що на 7,3 млн. грн. більше від минулорічних надходжень. У червні поточного року надходження єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування складають 6,9 млн. грн. Про це повідомляє начальник відділу доходів і зборів з фізичних осіб Катерина Кукула.

За словами посадовця, щомісяця фіксується тенденція до збільшення надходжень єдиного соціального внеску. Така динаміка свідчить про прийнятні законодавчі умови для своєчасного і повного відрахування ЄСВ в бюджет.

Нагадую, що звітність щодо єдиного соціального внеску суб’єкти господарювання можуть подавати засобами електронного зв’язку із застосуванням електронного підпису, на паперових носіях разом із електронною формою та, якщо у страхувальника менше п’яти осіб, то він може подати звіт у паперовому вигляді.


Кількість перевірок бізнесу зменшилась в 3 рази

За шість місяців поточного року проведено 8 перевірок, що на 16 менше, ніж за аналогічний період минулого року. За результатами перевірок з початку року донараховано 395 тис. грн.. Про це повідомляє начальник відділу податкового аудиту Василь Івасина.

В результаті застосування податкового компромісу до бюджету сплачено 16 тис. грн., крім того, до бюджету надійшло 81 тис. грн. з донарахованих сум по позапланових документальних перевірках.

За словами посадовця, контрольно-перевірочні заходи спрямовуються виключно на тих суб’єктів господарювання, діяльність яких має ознаки несплати або сплати податків у неповному обсязі.


Власники житла повинні сплатити до місцевих бюджетів податок на нерухоме майно

Платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки до 1 липня 2015 року надіслано 53 повідомлення – рішення про сплату податку. Про це повідомляє в.о.начальника ДПІ у Рогатинському районі Олег Адамович.

Протягом 60 днів від дня отримання цього платіжного документи рогатинці, котрі володіють «зайвими» квадратними метрами житла, повинні сплатити податок на вказані у повідомленні реквізити.

Нагадаємо, що фізичні особи в 2015 році сплачують податок на нерухомість за 2014 року за ставками, які діяли в 2014 році.

Сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, котрі володіють квартирою/ квартирами загальною площею більше 120 і будинком/будинками, загальна площа якого перевищує 250 квадратних метрів, різними видами нерухомості загальна площа, яких сумарно перевищує 370 квадратних метрів.

За загальну площу житлової нерухомості, що перевищує 60 кв.м для квартир і будинків більше 120 кв.м., податок на нерухоме майно рогатинці сплачуватимуть вже у 2016 році.

В.о. начальника ДПІ у Рогатинському районі                                                           О.В.Адамович

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>