У Франції стартував 71-й Каннський кінофестиваль

Травень 8, 2018, 22:37 | (0) | Світ Шоу-бізнес
photo5440603604521166969-640x394
Сьогодні ввечері у Каннах відкрився кінофестиваль, основною негласною темою лишається роль жінок в кіноіндустрії.

Про це йшлося на прес-конференції, присвяченій відкриттю кінофестивалю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Кіно завжди було в руках чоловіків. У майбутньому буде все більше і більше жінок-кінематографістів… Це не лише про Каннський кінофестиваль, який змінюється. Весь світ змінився", - сказала президент журі Кейт Бланшет.

"В конкурсі беруть участь кілька жінок, і вони там через їхню стать, вони там через якість своєї роботи, і ми будемо оцінювати їх як кінематографістів, як це й має бути", - сказала вона.

Раніше на адресу організаторів Каннського кінофестивалю звучали обвинувачення у тому, що через справу Харві Вайнштейна, також зізнання багатьох представниць кіноіндустрії про поширеність неприйнятної поведінки та сексуальних домагань з боку чоловіків у кіноіндустрії, у кіномистецтві стали в першу чергу брати до уваги стать, а не професійні якості. Свідченням цього критики називали більшу кількість жінок у складі журі Каннського кінофестивалю.

До складу журі, окрім очільниці Кейт Бланшет увійшли французька актриса Леа Сейду, американська сценаристка Ава Дюверней, американська актриса Крістен Стюарт, співачка з Бурунді Хаджу Нін. Чоловічу «частину» в журі представляють канадський режисер Дені Вільньов, французький режисер Робер Гедигян, китайський актор Чен Чанг, російський режисер Андрій Звягінцев.

Австралійська акторка вказала на жіночу більшість у складі цьогорічного журі конкурсу, але при цьому переконана, що призи будуть розподілятися «не за гендерним паритетом, а за рівнем заслуг».

Джерело: ukrinform.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>