У Сенаті США підготували законопроект про санкції проти Nord Stream 2 - Bloomberg

Травень 14, 2019, 09:55 | (0) | Світ
8de2cf15f8638fc8be02f33a7b0d7049c5645650
Сенатор-республіканець від Техасу Тед Круз та сенатор-демократ від Нью-Гемпшира Джинн Шейхін підготували законопроект щодо санкцій проти російського газопроводу "Північний потік-2".

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на два джерела, знайомих з ситуацією.

"Сенатор-республіканець від Техасу Тед Круз і сенатор-демократ від Нью-Гемпшира Джин Шахін, обидва члени Комітету з закордонних відносин Сенату, розробили цей захід (законопроект - ред.) для підвищення тиску на Росію і одного з ї найважливіших експортних проектів", - йдеться у повідомленні.

Санкції будуть спрямовані на судна, які прокладають газопровід, та компанії, які володіють цими суднами.

Крім цього, законопроект передбачає обмежувальній заходи проти компаній, які проводять страхування газопроводу.

Як повідомлялося, проект "Північний потік-2" передбачає будівництво нової нитки газопроводу від узбережжя РФ через Балтійське море до Німеччини на додачу до "Північного потоку", який вже діє. Як передбачається, потужність другої гілки "Північний потік-2" становитиме 55 млрд кубометрів газу за рік, довжина - понад 1,2 тис. км. Загальна вартість проекту оцінюється в 9,5 млрд євро.

Газопровід будує російський Газпром спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall.

Україна виступає проти будівництва "Північного потоку-2" через можливу втрату статусу транзитної держави. Крім того, противниками газопроводу є США, Польща і країни Балтії, які застерігають, що ЄС потрапить у залежність від російського газу. Втім, у Німеччині заявляють, що проект економічний, а не політичний.

Джерело: www.ukrinform.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>