У Раді з’явився законопроект Гройсмана про покарання за махінації на виборах

Квітень 13, 2018, 23:08 | (0) | Україна
90
У Верховній Раді зареєстровано проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства.
Про це повідомляється на сайті парламенту. Зазначається, що ініціатором законопроекту є Прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Станом на 13 квітня законопроект отримано і передано на розгляд керівництву. Текст проекту закону наразі не опубліковано. Як повідомлялося, 11 квітня на засіданні уряду міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і його заступник Тетяна Ковальчук презентували відповідний законопроект. У ньому пропонується за надання виборцям неправомірної вигоди, фальсифікацію виборчої документації та непрямий підкуп виборців позбавляти волі терміном до 6 років. Також правоохоронці отримають можливість здійснювати негласні слідчі дії та збирати належні докази для притягнення до відповідальності недобросовісних учасників у передвиборчій боротьбі. Проект закону також передбачає запровадження відповідальності за підкуп кандидата і криміналізацію здійснення передвиборної агітації, яка супроводжується наданням виборцям неправомірної вигоди. У законопроекті суттєво розширюється поняття неправомірної вигоди, яка може надаватися виборцям. Зокрема, до неї пропонується віднести спиртні напої та продукти харчування. У проекті закону також пропонується скасувати кримінальну відповідальність за знищення чи приховування виборцями своїх власних бюлетенів, обмежившись штрафом.
Джерело: ukrinform.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>