У Португалії Соціалістична партія перемогла на виборах, але більшості не має

Жовтень 7, 2019, 11:09 | (0) | Світ

Лівоцентристська Соціалістична партія отримала більшість голосів на загальних виборах у Португалії в неділю – після формування коаліції партія продовжить керувати країною в наступні 4 роки.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на AP.

Соціалісти отримали 106 місць, в порівнянні з 77 для Соціал-демократичної партії, яка посіла друге місце.

Парламент обирає уряд, як правило, з членів партії, яка має більшість у парламенті.

Соціалісти, однак, не дотягли до парламентської більшості. Вони могли б продовжити керувати країною як уряд меншості або укласти союз з іншими лівоцентристськими партіями для прийняття законодавства, як вони зробили в свій останній термін з португальською Комуністичною партією і ліворадикальних блоком.

Антоніо Кошта, лідер соціалістів і чинний прем'єр-міністр, заявив, що він почне переговори з іншими партіями з метою забезпечення політичної угоди на найближчі чотири роки.

"Політична стабільність має важливе значення для міжнародного авторитету Португалії", - сказав Кошта в переможній промові.

Він сказав, що його майбутній уряд буде продовжувати свої зусилля щодо поліпшення державних фінансів Португалії.

Лівий блок, який отримав 19 місць, заявив, що готовий почати переговори з соціалістами за урядовою програмою.

Невеликі маргінальні партії також отримали кілька місць, і деякі з них можуть стати партнерами соціалістів у формуванні уряду.

Кошта прийшов до влади чотири роки тому, пообіцявши скасувати заходи жорсткої економії, введені під час фінансової кризи в Європі, коли Португалія потребувала міжнародної допомоги.

Джерело: eurointegration.com.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>