У питанні Яглуської школи поставили... крапку

Листопад 7, 2017, 09:30 | (0) | інше новини район
загружено

Після повторного розгляду на сесії районної ради, неодноразовому обговоренні на засіданнях профільної комісії та колегії райдержадміністрації у питанні щодо призупинення функціонування Яглуської ЗОШ І ступеня поставлено крапку. Це було зроблено на черговій, 13-ій, сесії районної ради 26 жовтня.

Відділ освіти РДА 21 вересня звернувся до районної ради з листом про призупинення діяльності цього навчального закладу. За словами начальника відділу Лідії Дуди, вартість навчання одного учня в цій школі обходиться в 63 тис. грн., коли, для порівняння, в Дичківській – 35 тис. грн., Рогатинській СЗОШ № 1 – 19 тис. грн., Рогатинській ЗОШ № 2 – 15 тис. грн.

За межами Дичківськоїсільської ради, у різних освітніх закладах району на час проведення сесії райради навчалися 16 учнів із цього села: Заланівській ЗОШ, в м.Рогатині, у т.ч. 7 – у спеціальній школі-інтернаті. Йдеться лише про двох учнів, чиї батьки виявили бажання, щоб їхні діти навчалися в Яглуській школі, про що повідомляв «Голос Опілля» від 23 вересня ц.р., № 37. Одна із матерів, вже вдруге, підтвердила свою позицію із сесійної трибуни, а чільник дичківської громади Євген Пізьо запевнив депутатів та керівництво району, що сільська рада забезпечить у початковій школі харчування дітей, тверде паливо, а прибиратимуть приміщення самі батьки. Тож, вважає, витрати на навчання учнів у такій школі значно скоротяться,  потрібна буде з району фінансова підтримка лише для оплати праці вчителеві та опалювачу. Депутати Дичківської сільської ради на сесії не дали згоди на призупинення Яглуської ЗОШ І ст.

«Згідно з чинним законодавством батьки мають право вирішувати, в якій школі їхні діти навчатимуться. На сьогодні школа у Яглуші не закрита, і як голова районної ради ніколи не підтримував і не підтримаю пропозиції про протилежне», - повідомив на сесії голова районної ради Роман Гринишин, зазначивши при цьому, що думка тамтешньої громади, інтереси якої представляють сільські депутати, для районної ради є важливою.

У результаті детального обговорення районний депутатський корпус шляхом голосування не підтримав проект рішення сесії про призупинення діяльності початкової школи в Яглуші, а відділ освіти та Дичківська сільська рада отримали протокольне доручення владнати всі організаційні, майнові та інші питання, щоб після осінніх канікул, діти пішли на навчання до цієї ЗОШ.

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>