У місті планують створити центр для «Пласту»

Липень 2, 2019, 10:08 | (0) | головне Духовність і культура новини
65608796_917408488634912_4440604865298694144_n

Як інформував нещодавно  сайт Рогатинської міської ради, сьома за ліком відзнака - пам’ятний Знак «За заслуги перед містом Рогатином» - «знайшла» свою володарку. Адже під час 44 сесії міської ради 13 червня депутати ухвалили рішення нагородити  таким пам’ятним знаком жительку Німеччини, родове коріння котрої з нашого міста, Віру Костюк Буш. Відому на теренах краю благодійницю, засновницю та президента благодійного фонду «Pro Ukraine e.V.» відзначено за вагомий особистий внесок у розвиток освіти, меценатство та багаторічну громадську діяльність, примноження культурних та духовних надбань громади.

Минулого тижня пані Віра Костюк Буш відвідала Рогатин, щоб побувати на випускному вечорі в Рогатинській гімназії імені Володимира Великого. Під час свята на благодійницю  очікувала приємна несподіванка – секретар міськради Галина Богун вручила їй цю цінну нагороду.

Довідково: Віра Костюк Буш народилася 31 грудня 1947 р. в родині українців у США. Її мати, Марія Шевців Костюк, була ученицею Рогатинської гімназії, батько, Микола Костюк, - відомим бандуристом. Пані Віра здобула фах учителя. Одружена з відомим адвокатом доктором Ульріхом Бушем, який захищав у суді Івана Дем’янюка. Виховала сина Андрія та дочку Ніну. Зараз проживає в Німеччині. Батьки виховали доньку великою патріоткою України. ЇЇ серце сповнене високим духом благодійництва. Пані Віра разом зі своєю матір’ю Марією Шевців Костюк вперше відвідала Рогатин у 1992 році, коли привезла 40 тонн гуманітарної допомоги з Німеччини для шкіл міста та району, дитячих садків, центральної міської лікарні, церковних громад. З 2003 року пані Віра є засновником та президентом благодійного фонду «ProUkrainee.V.», матеріальна допомога якого є одним із джерел фінансування Рогатинської гімназії імені Володимира Великого На кошти фонду створено один з кращих кабінетів гімназії - навчально-інформаційний центр імені Марії Костюк Буш, щомісяця оплачується Інтернет у двох корпусах гімназії. Кращим знавцям англійської та німецької мов вручаються премії від імені Віри Буш. Кілька разів на рік пані Віра передає подарунки (одяг, канцтовари, солодощі) для усіх гімназистів. Від фонду ProUkrainee.V. гімназія отримала велику кількість комп’ютерів, ноутбуків, оргтехніки. За кошти фонду «ProUkrainee.V.» щороку гімназія має змогу забезпечувати безкоштовним гарячим харчуванням 30 дітей з малозабезпечених сімей. Для комфортного проживання учнів у пригімназійному гуртожитку пані Віра передала постільну білизну, матраци. Для кращого вивчення іноземних мов, починаючи з 2009 року, на запрошення пані Віри Буш Німеччину відвідали 29 учнів та 9 педагогів. Благодійний фонд «ProUkrainee.V.» надає допомогу Головному військовому госпіталю в Києві для ефективного лікування українських воїнів, які захищають нашу Батьківщину від російського агресора. За активну соціальну діяльність українська громада міста Детройт присвоїла Вірі Костюк Буш звання «Українка року». Віру Костюк Буш нагороджено Відзнакою Президента України — ювілейною медаллю «25 років незалежності України» (22 серпня 2016) — за вагомий особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету Української держави, популяризацію її історичної спадщини і сучасних надбань та з нагоди 25-ї річниці незалежності України.

Пані Віра та фонд «ProUkrainee.V.» також вирішили допомогти в реалізації ще одного проекту у нашому місті, а зокрема створенні центру організації «Пласт», який буде облаштовано у великих підвальних приміщеннях центрального корпусу гімназії.

65505553_917409121968182_5507432066830041088_o

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>