У Газпромі заявили про новий позов щодо розірвання контрактів з Україною

Червень 30, 2018, 18:30 | (0) | Україна
10-4-620x420
Голова правління російського "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що компанія подала новий позов щодо розірвання чинних контрактів на поставку і транзит газу через Україну, і почалося формування трибуналу Стокгольмського арбітражу.

Про це Міллер сказав на прес-конференції, повідомляє РБК.

Міллер додав, що основною умовою подальших переговорів є "відновлення балансу в інтересах сторін", у тому числі скасування рішення Стокгольмського арбітражу, та "конструктивні пропозиції" зі сторони України.

За словами Міллера, Україна повинна надати аргументи економічної доцільності транзиту через свою територію.

Як повідомляв Укрінформ, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги НАК "Нафтогаз України" за позовом до російського "Газпрому". НАК домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд за недопостачання російським монополістом погоджених обсягів газу для транзиту. Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

"Газпром" оскаржив обидва рішення Стокгольмського арбітражу і розпочав процедуру розірвання контрактів з "Нафтогазом".

У свою чергу "Нафтогаз" розпочав процедуру примусового стягнення з "Газпрому" $2,6 млрд.

Між тим у російській компанії заявили, що Апеляційний суд Свеа (Швеція) 13 червня задовольнив їх клопотання і призупинив виконання рішення Стокгольмського арбітражу за спором з "Нафтогазом" у рамках контракту на транзит газу.

Джерело: ukrinform.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>