У Гаазі розпочалися слухання за позовом України проти РФ

Червень 10, 2019, 12:25 | (0) | Світ
Зазначається, що слухання мають попередній характер.

У Постійній палаті третейського суду в Гаазі у понеділок, 10 червня, розпочалися попередні слухання стосовно позову України про порушення Росією Конвенції ООН з морського права.

Зокрема, українська сторона просить міжнародний арбітраж припинити порушення РФ Конвенції ООН з морського права, підтвердити права України у Чорному і Азовському морях та в Керченській протоці, зобов'язати Москву поважати суверенні права України в її водах, припинити крадіжку українських природних ресурсів, а також виплатити компенсацію за завдану шкоду.

Водночас нинішні слухання мають попередній характер. Підставою для цього обговорення є заперечення Росії стосовно юрисдикції Гаазького арбітражу в цій справі.

Так, слухання відбудуться у два раунди. 10 червня перші усні аргументи висловить Росія, 11 червня - Україна. Друга можливість для висловлення аргументів у сторін буде 13 й 14 червня відповідно.

Наголошується, що судову коллегію у справі в ППТС, яка складаєтсья з п'яти осіб, очолює корейський суддя Пек Чин Хюн, який головував і на засіданнях трибуналу в Гамбурзі. Суддя Володимир Голіцин був призначений Російською Федерацією, а професор Воґан Лоу з Британії - Україною.

Своєю чергою, аргументи України на слуханнях представить заступницк глави МВС України Олена Зеркаль. Від Росії з аргументами виступатимуть посол з особливих доручень МЗС РФ Дмітрій Лобач і керівник правового департаменту МЗС РФ Роман Колодкін.

Джерело: tyzhden.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>