НАТО нарешті визнало на офіційному рівні статус України як країни-аспіранта. Про це повідомили на сайті. Рішення є дуже важливим, оскільки за Україною тепер офіційно визнають прагнення до набуття повноцінного членства в цій організації.

Привітав позицію трансатлантичного альянсу і український Президент Петро Порошенко. На своїй сторінці у Twitter він зазначив: наступною амбітною ціллю є План дій щодо членства в НАТО для України. За правилами, країна-аспірант для початку отримує офіційне запрошення долучитися до інтенсифікованого діалогу з НАТО щодо їхнього прагнення до членства та пов'язаних із цим реформ.

"Вітаю важливе довгоочікуване і логічне рішення НАТО підвищити рівень амбіцій України щодо Альянсу! Це стало визнанням реального стану наших відносин з НАТО. Саме про це йшлося під час моєї зустрічі генсеком НАТО у Мюнхені і телефонної бесіди з віце-президентом США", написав Порошенко.

Тим часом віце-прем'єр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе провела низку зустрічей із представниками НАТО. Вона нині з робочим візитом у Брюсселі на щорічній конференції американського Фонду Маршалла щодо трансатлантичних відносин. На ній також був присутній Президент Грузії Георгій Маргвілашвілі, а також спецпредставник США з питань України Курт Волкер. Американський представник говорив, зокрема, про миротворчу місію на Сході України та виконання Мінських домовленостей.

"Миротворці ООН могли б забезпечити необхідні умови для імплементації Мінських домовленостей, виборів тощо. І це також сприяло б безпеці. Ми з нашами партнерами по нормандському формату доклали чимало зусиль для цього. Утім зараз черга ухвалювати рішення і в РФ", - сказа Волкер.

Своэю чергою Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем'єр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Україна, повідомила: "Я досить скептично ставлюся до готовності Росії дотримуватися Мінських домовленостей, знаходити рішення. Не так давно після програшу в Стокгольмському арбітражі вона почала шантажувати Україну. І показала усьому світу, чого вони прагнуть. Тож ми повинні винести уроки з цього. Йдеться не тільки про тяжку війну на сході України, а й ще й м'яку та поступову війну проти Заходу".

Крім того, на конференції обговорили реформи в Україні та Грузії. Окремою темою дискусії стала підтримка НАТО та ЄС обом країнам. Оксана Ткаченко, 5 канал.

Джерело: 5.ua