Україна і Росія судяться за чотирма справами в рамках СОТ

Вересень 9, 2017, 21:16 | (0) | новини Світ
313821

КИЇВ. 9 вересня. УНН. На сьогоднішній справ в рамках Світової організації торгівлі існує 4 судових справи з Російською Федерацією, за двома з яких Україна виступає позивачем і за двома - відповідачем. Про це в інтерв'ю "Дзеркало тижня" заявила перший торговий представник України Наталія Микольська, передає УНН.

"На сьогоднішній день у нас в СОТ є чотири справи з РФ. У двох з них ми виступаємо як позивач і ще в двох - як відповідач", - зазначила Микільська.

Вона додала, що ці "позови стосуються торгової агресії РФ проти України. В одному позові мова йде про залізничний обладнанні і по вагонах. Це справа, з яким ми просунулися найдалі ... Ми очікуємо рішення по цій справі в квітні 2018 го".

Микольська зазначила, що "російська сторона свідомо затягує процес різними процесуальними вивертами, починаючи з призначення арбітрів".

"На жаль, РФ не дозволяє нам рухатися так швидко, як ми хочемо. З іншого боку, ми зацікавлені не в швидкості розгляду, а в тому, щоб група експертів детально розглянула нашу доказову базу. А вона, повірте, велика - обмеження тривали не один рік і носили системний характер, справа включає велику кількість технічних питань з безпеки, наприклад. Тому ми як ніхто зацікавлені, щоб експерти СОТ в цьому розібралися, не поспішаючи ", - зазначила торгпред.

Також вона зазначила, що не так швидко, як очікувалося, просувається позов про заборону транзиту.

"Ми з юридичними радниками, залученими до цієї справи, досить багато часу приділяємо тому, щоб уникнути затягування з боку Російської Федерації. Тому що з точки зору економіки та інтересів держави це справа - надважлива", - уточнила вона.

Микольська уточнила, що ця справа стосується не тільки заборони транзиту, введеного указом президента, блокування транзиту по ряду товарів в треті країни, а й заборон на підставі рішень "Росспоживнагляду".

Нагадаємо, Україна планує до кінця року представити четвертий позов до Світової організації органзаціі торгівлі проти РФ по аграрної продукції.

Джерело:unn.com.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>