Україна подає до Морського трибуналу ООН докази злочинів Росії у Керченській протоці

Травень 22, 2020, 11:37 | (0) | Україна
6DF414C1-F9E9-4AE5-96EC-4F9AAFA7AFE5_w1023_r1_s

Кулеба наголосив, що Україна не прагне помсти, а прагне справедливості. Україна підготувала для Міжнародного трибуналу ООН меморандум, пояснення з доказами, у справі про захоплення українських моряків й суден Росією у Керченській протоці в листопаді 2018 року. Про це повідомляє Європейська правда.

«Сьогодні ми передаємо нашу розгорнуту правову позицію на розгляд міжнародного трибуналу… Факти, зображення, докази і юридична позиція - все тут системно викладено», – цитує видання слова глави МЗС Дмитра Кулеби. Кулеба наголосив, що Україна не прагне помсти, а прагне справедливості. «Росія має відповісти за порушення Конвенції ООН з морського права, за утримання протягом 9 місяців наших моряків і протягом 11 місяців наших кораблів», – підкреслив він. За інформацією видання, остаточне рішення у справі очікується приблизно за два роки – у 2022 році.

Як повідомляв УНІАН, 25 листопада 2018 року Росія заблокувала проходження в Керченську протоку буксиру «Яни Капу» і катерам «Бердянськ» і «Нікополь», які здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя. При виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливість проходження через протоку. Окупанти захопили в полон 24 українських військовослужбовців, трьох з яких було поранено, і звинуватили в незаконному перетині кордону РФ. 7 вересня 2019 року моряків повернулися додому в рамках обміну між Україною і Росією утримуваними особами.

18 листопада РФ повернула Україні захоплені буксир «Яни Капу» і катери «Бердянськ» і «Нікополь». 20 листопада кораблі прибули в порт Очакова. Командувач ВМС України адмірал Воронченко заявив, що росіяни «угробили» українські судна, зняли навіть «плафони, розетки й унітази».

Джерело: unian.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>