Трудова міграція припинить впливати на ріст зарплат в Україні наступного року

Жовтень 25, 2018, 20:56 | (0) | Україна
medium

Починаючи з наступного року трудова міграція українців до сусідніх країн припинить впливати на попит на трудові ресурси в Україні та ріст рівня заробітних плат.

За прогнозами Нацбанку, така ситуація складеться вперше за останні декілька років.

"Крім того, на відміну від останніх двох років, наступного року трудова міграція українців вже не чинитиме такого значного тиску на зростання заробітних плат",- повідомили в НБУ.

Зазначимо, що трудові мігранти впливають на розмір заробітної плати в Україні опосередковано. Зокрема, українські роботодавці вимушені підвищувати рівень оплати праці, щоб скласти конкуренцію працевлаштуванню за кордоном. Проте, за прогнозами Нацбанку, така тенденція має припинитися вже наступного року.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що за січень-липень 2018 року українські заробітчани переказали в Україну близько 6 мільярдів доларів. Також там повідомляли, що до кінця 2018 року очікують, що грошові перекази українських трудових мігрантів складуть близько 11,6 мільярдів доларів.

Також міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомляв, що щороку з України виїжджає близько 1 мільйона громадян.

У Нацбанку вважають, що ціни за підсумками року зростуть на 10,1% та повідомили про підвищення рівня облікової ставки до 18%.

Джерело: ipress.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>