Тереза Мей назвала умови повернення Росії до G8

Червень 12, 2018, 12:35 | (0) | Світ

Допоки Росія втручатиметься у справи інших країн її не запросять повернутись до групи найбільш впливових держав світу G8, пише Reuters.

“Була вагома причина, чому саміт G8 став G7”, – сказала прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей.

Британський політик нагадала, що Росію усунули з міжнародного клубу через незаконну анексію Криму у 2014 році.

“Будь-які розмови про те, може чи не може Росія повернутися за стіл переговорів, не можуть проводитися, доки Росія не змінить своє ставлення” – наголосила прем’єрка.

Нагадаємо: напередодні поїздки до канадського Квебека Президент США Дональд Трамп заявив, що Росію потрібно повернути до “Великої сімки”.

Прем’єр Італії Джузепе Конте підтримав ініціативу Трампа. З іншого боку прес-секретар канадського прем’єра Джастіна Трюдо заявив, що Канада не змінила позицію щодо вилучення Росії з клубу. Схожу позицію раніше висловила й канцлерка Німеччини Ангела Меркель. За її словами, можливостей повернутися до формату “Великої вісімки” немає, адже G8 заснована на повазі до міжнародного права, а анексія Криму – грубе порушення. “Тому вилучення Росії з “Великої вісімки” є правильним рішенням”, – наголосила вона.

Зазначимо: 8-9 червня у канадському містечку Ла Мальбе відбувся 44 саміт “Великої Сімки” – лідерів провідних держав світу. Зокрема, саміт продемонстрував розбіжність учасників “сімки” з низки питань.

Джерело: uain.press

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>