Сьогодні набув чинності закон про нацбезпеку

Липень 8, 2018, 22:28 | (0) | Україна
91_main

Закон “Про національну безпеку України” сьогодні набув чинності. Документ 7 липня був опублікований в газеті Верховної Ради “Голос України” і набуває чинності з наступного дня після опублікування.

Законопроектом передбачається призначення цивільного міністра оборони.

Встановлюється, що національна безпека України – захищеність державного суверенітету, територіальної цілісності, демократичного конституційного ладу та інших національних інтересів України від реальних та потенційних загроз, а загрози національній безпеці України – явища, тенденції і чинники, що унеможливлюють чи ускладнюють або можуть унеможливити чи ускладнити реалізацію національних інтересів та збереження національних цінностей України.

Проект закону визначає перелік фундаментальних національних інтересів. До них належать:

– державний суверенітет і територіальна цілісність, – демократичний конституційний лад, – недопущення втручання у внутрішні справи України, – сталий розвиток національної економіки, громадянського суспільства і держави для забезпечення зростання рівня та якості життя населення, – інтеграція України в європейський політичний, економічний, безпековий, правовий простір, – набуття членства в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору (НАТО), – розвиток рівноправних взаємовигідних відносин з іншими державами.

Встановлюється, що сектор безпеки та оборони підлягає демократичному цивільному контролю. Система цивільного контролю складається з:

– контролю, що здійснюється Президентом України; – контролю, що здійснюється Верховною Радою України; – контролю, що здійснюється Радою національної безпеки і оборони України; – контролю, що здійснюється Кабінетом Міністрів України, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування; судового контролю; – громадського контролю.

5 липня Президент України Петро Порошенко під час засідання РНБО підписав закон про національну безпеку.

Джерело: golosua.info

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>