Сирійська армія відновила контроль над містом Синджар

Січень 7, 2018, 23:04 | (0) | Світ
10c22cafaeaba9b7a3593bac3ae8992bae68ec40
Сирійська армія за підтримки союзних сил у неділю, 7 січня, відновила контроль над трьома селами і містом Синджар на півдні провінції Ідліб.

Про це повідомляють 1NEWS, Укрінформ та DW з посиланням на базований у Лондоні Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини.

«Після цього бої перемістилися на північний захід від Синджара, який тепер контролюють сирійська армія та її союзники», — заявили у центрі моніторингу.

За даними правозахисників, загалом з 22 жовтня 2017 року урядові війська встановили контроль над понад 95 селами у провінціях Хама та Ідліб.

Місто Синджар розташоване за 14 кілометрів від військового аеродрому «Абу-Духур», а також на перетині важливих автошляхів. Вон було одним з оплотів об’єднання ісламістських угруповань «Тахрір аш-Шам», яке пов’язують із «Аль-Каїдою».

Провінція Ідліб залишається останньою, яку майже повністю контролюють опозиційні до уряду Башара Асада збройні угруповання, серед яких домінують ісламістські групи, що об’єдналися минулого року в «Тахрір аш-Шам». Вони встановили контроль над провінцією в 2015 році.

Після майже повного розгрому терористичного угруповання «Ісламська держава» на території Сирії очікувалося, що урядові війська сфокусуються на наступі саме на цьому напрямку. Згідно з ухваленим у вересні «країнами-гарантами» перемир’я в Сирії (РФ, Іраном та Туреччиною) рішенням, в провінції створена одна з чотирьох «зон деескалації»

За даними Сирійського центру моніторингу за дотриманням прав людини, за 2017 рік в Сирії загинули понад 39 тисяч людей, у тому числі 10,5 тисяч цивільних.

Джерело: 1news.com.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>