Сейм Польщі заборонив в країні торгівлю по неділях

Січень 12, 2018, 23:05 | (0) | Добрі справи Світ
79_main

Сейм Польщі прийняв закон, яким забороняється торгівля в країні по неділях.

Заборона буде впроваджуватися поступово: спочатку дві неділі на місяць (перша та остання) залишаться робочими для підприємців, потім з 2019 року магазини працюватимуть одну неділю в місяць до повної відмови, пише Радіо Польща.

Закон ще має підписати президент Анджей Дуда. Ініціатором такого рішення стала партія Солідарність. Депутати аргументували таку заборону збереженням сімейних цінностей і компромісом між працівниками і роботодавцями. На стороні такого правила виступила Католицька церква, ставлячи в приклад інші європейські країни.

Але передбачені й винятки. Можна буде займатися торгівлею по неділях - кондитерським, квітковим крамницям, пекареням та кафе (тільки якщо більшість відповідатимуть профілю закладу).

Порушникам же передбачили штрафи. Це від 1 тисячі до 100 тисяч злотих. Можливий навіть тюремний термін за систематичне порушення.

Опоненти закону заявляли, що торгівля у вихідні стимулювала підприємництво і допомагала росту зайнятості працівників.

Раніше НВ повідомляло, що Польща зіткнулася з додатковими витратами на виконання обіцянок правлячої партії Право і Справедливість, яка знижує пенсійний вік в країні.

Джерело: nv.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>