Свято, насичене глибоким змістом

Липень 25, 2015, 08:13 | (0) | , , , , , , | область
звантаження (3)

Бишів – невеличке, майже непримітне село, яке розкинулося ген далеко за межами цивілізації, проте дуже красиве, особливо тоді коли потопає в зелені та грає веселковими барвами квітів.

Бишів – колиска роду.

Маленьке село з великою історією знову покликало до себе. Запах матіоли, кружляння лелек у височині, яскраво світило сонце: свято з глибоким змістом, свято не лише районного масштабу, а чи не всього Прикарпаття. Розпочалися урочистості з нагоди відкриття церкви св.Юрія зустріччю громадою села Бишів Архиєпископа Івано-Франківської Митрополії УГКЦ Кир Володимира Війтишина. Маленькі бишівчани в красивих вишиванках та парафіяни із найближчих сусідніх сіл та мешканці Бишева з хоругвами зустріли Преосвященного Владику, а потім всі разом попрямували до Божого Дому. Всечесні отці УГКЦ, на чолі з Кир Володимиром освятили жертовник, місце, в якому мають зберігатися мощі святих, місце, на якому отці моляться за своїх парафіян. Потім відбулося освячення церкви в середині та ззовні. Опісля відбулася Архиєрейська Літургія, під час якої Владика Володимир уділив пасторське благословення усім присутнім.

«Лише два роки тому в селі Бишів було освячено наріжний камінь, а вже тепер, в такі стислі терміни спільними зусиллями, та головне з Божою поміччю вдалося збудувати Божий Дім. Два роки непосильної праці та щира й непохитна віра бишівчан зробила найголовніше – в селі постала велика церква. Пройдуть роки, століття. Храм височітиме й своїм дзвоном закликатиме на молитву. До нього приходитимуть і спраглі і нужденні, в часи радості та смутку. В храмі людина починає своє життя, адже тут відбувається її хрещення. В храмі проводжають її під час похорону», - промовив Високопреосвященний Владика.

З теплими словами подяки відгукувався Митрополит про усіх жертводавців, які коштами та необхідними засобами долучилися до будівництва церкви. Наприкінці Святкової Літургії Владика вручив усім меценатам подячні грамоти в знак подяки за збереження віри, за духовний розвиток.

В святкуванні взяли участь представники духовенства, представники влади Галицького, Коломийського, Рогатинського, Надвірнянського районів, численні гості з сіл з однойменною назвою, начальники відділів та управлінь, сільські голови, приватні підприємці та всі ті, кому не байдужа духовність нашого народу. Несподіваним сюрпризом стала участь в заході народного артиста України Павла Дворського, який в розмові з журналістами поділився враження про мальовниче галицьке село Бишів. Про досвід будівництва церкви в невеличкому селі розповіла сільський голова с.Жалибори Марія Щепанська. Очільник району, який є родженцем та жителем села Петро Стрембіцький щиро дякував усім жертводавцям, наголошуючи на тому, що «без них не було б цієї церкви, адже не всі вірили, що в такий короткий час та така маленька громада може збудувати храм». Привітали бишівчан та гостей мальовничого села й голова Галицької РДА Я. Бартків, директор КП «Капітальне будівництво» В.Крук, голови сусідніх районів.

Та урочистості в Галицькому селі не обмежилися лише відкриттям церкви. На імпровізованій сцені біля сільського клубу відбулося урочисте віче, під час якого виступили Преосвященний Владика Володимир Війтишин, голова Галицької районної ради П. Стрембіцький та сільський голова Володимир Кліщ. Хвилиною мовчання вшанували Героїв Небесної Сотні та учасників АТО, які віддали свої життя за неньку -Україну. Святковий концерт для бишівчан підготували місцеві співаки та гості з Галича, Задністрянська та сусідніх сіл. Найбільше позитивних вражень отримали гості та учасники заходу від співочого колективу з с.Задністрянське. На завершення своїм співом зачарував присутніх народний артист України Павло Дворський. Свято, яке подарувало селу неймовірні враження - закінчилося. Свято, яке зблизило родини, яке по-справжньому стало рідним, сімейним, затишним, бо тут зібралося не просто багато людей. Тут витав дух одухотвореності, дух щирої любові та відданості, дух жертовності та благословення.

Наталія Харів

звантаження (3) звантаження звантаження (1) звантаження (2)

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>