Рогатин матиме свій реєстр комунального майна

Лютий 7, 2019, 14:09 | (0) | головне МОЄ МІСТО новини
завантаження

Невдовзі усе комунальне майно міста покажуть на одній інтерактивній карті. Про  реєстр майна та його необхідність громаді Рогатина  -  у сюжеті  громадського інтернет-телебачення"NEW TOWN".

 
 

Довідково:

На Івано-Франківщині  реалізується проект, в рамках якого буде створено реєстри комунального майна міст Прикарпаття. Варто відзначити, що такі реєстри стануть базою для наповнення Єдиного всеукраїнського реєстру комунального майна, який буде розроблено командою системи «Прозоро.Продажі».

у нашій області це проект стартував ще у жовтні минулого року, а взялась втілювати його у життя ГО «Прикарпатська агенція журналістських розслідувань «Точка.інфо» в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Королівства Норвегії.

DSC_8144

На сьогодні інформація про комунальне майно територіальних громад не систематизована, тому громади не мають цілісної картини, хто і чи ефективно користується їх ресурсами.

Згідно з законом “Про приватизацію державного і комунального майна”, який набрав чинності в березні, мала приватизація відбуватиметься через електронну систему «ProZorro.Продажі». Мова йде про активи державної і комунальної власності. Виставляти об’єкти в рамках малої приватизації будуть Фонд державного майна України, а також місцеві органи влади.

Нині у планах представників платформи "Прозоро.Продажі" – створення єдиного реєстру комунального майна. Створення цілісних реєстрів комунального майна в областях, на які пошириться проектна діяльність (Івано-Франківська, Житомирська, Київська) стане базою для створення Єдиного всеукраїнського реєстру комунального майна. Громади також отримають успішні кейси та унаочнення позитивних результатів від прозорого управління майном. А це, крім додаткових надходжень до місцевих бюджетів, означає ще й іміджеві надбання для органів місцевого самоврядування.

Між тим, Методологія платформи "Прозоро. Продажі" містить значний перелік даних про майно: це – терміни договору оренди, оціночна вартість майна, ставка орендної плати, орендар, характеристики та цільове призначення об’єкта, рівень будівельної готовності, підключення до мереж тощо. Уся ця інформація стане основою для створення інтерактивної карти комунального майна та реєстру комунального майна у машиночитному форматі.

Схожий проект  Івано-Франківській області був реалізований у Калуші – створення карти комунального майна . Карта розміщена на офіційному сайті Калуської міської ради і є однією із найповніших в Україні за характеристиками комунального майна: містить 11 позицій, включаючи такі важливі дані, як площу, цільове призначення, ставку оренди, наявність чи відсутність пільги з орендної плати, місячний розмір орендної плати, терміни договору оренди та відомості про орендаря.

 

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>