Рогатинська громада отримала бюджет на 2018 рік

Грудень 29, 2017, 18:39 | (0) | інше головне МОЄ МІСТО новини
Byudzhet

Порівняно з минулим роком Рогатинська міська рада вдосконалилася у своїй діяльності щодо фінансової політики і нині всі видатки на 2018 рік сформовано  за 16-ма, реалістичними для виконання, бюджетними програмами на загальну суму більше 13, 5 млн.грн. Як показав порівняльний аналіз з іншими районними центрами, наприклад, Бережанами, Галичем чи Городенкою, ми єдині серед міст-сусідів, а також в області загалом, хто розписав весь бюджет за конкретними напрямками, програмами. Про це, зокрема, вели мову під час пленарного засідання 28 сесії Рогатинської міської ради.

Як і в 2017-му, наступного року буде збережено проведення робіт із благоустрою міста, на що передбачено майже 3 млн. грн., – інформувала присутніх на сесії начальник відділу обліку та звітності Марія Гураль. Для заміни та відновлення водопровідних і каналізаційних мереж спрямують 400 тис. грн., будівництва каналізаційної мережі – 0,5 млн. грн., така ж сума піде на відшкодування різниці в тарифах на воду та каналізацію, на ремонт доріг – більше 2 млн. грн., пільгове очищення септиків – 120 тис. грн.

Не менш важливою, поряд з економічною, є і соціальна складова міського бюджету. Так, в повному обсязі будуть фінансувати  медикаментозне забезпечення (1, 5 млн. грн.), безкоштовне харчування одиноких громадян похилого віку та осіб у складних життєвих обставинах (350 тис. грн.), виплату одноразових допомог онкохворим та дітям-інвалідам (170 тис. грн.). Депутатський фонд в сумі 312 тис. грн. спрямують на виплату одноразових грошових допомог громадянам у виборчих округах.

Освіта, розвиток спорту,туризму, діяльність громадянського суспільства – ці складові й надалі залишатимуться в полі зору обранців міської громади. У бюджеті м.Рогатина передбачено відповідне фінансування для винагород учнів за їхні успіхи в навчанні, переможців олімпіад, підтримки та проведення різноманітних міських конкурсів, спортивних змагань, зміцнення матеріально-технічної бази шкіл та дошкільних і позашкільних закладів тощо. На програму підтримки учасників АТО та членів їхніх  сімей-жителів м.Рогатина виділено 136 тис. грн.

На видатки за проектами програми «Громадський бюджет Рогатина» спрямують - 450 тис. грн. на будівництво пам»ятника Тарасу Шевченку та 200 тис. грн. – на благоустрій території під монумент, таку ж суму, 200 тис. грн., з міської казни виділено на встановлення загорожі довкола цвинтаря церкви Св. Миколая та 600 тис. грн. – на брукування і благоустрій вул. Івана Франка.

Збільшено фінансовий обсяг міської програми співробітництва з територіальними громадами району, за якою міська рада спрямовує кошти для одноразових допомог жителям населених пунктів району, котрі перебувають в особливій скруті із-за хвороби чи інших причин. У 2018-му такі витрати становитимуть 15 тис. грн.

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>