Півбюджету на соцпрограми. Як використано гроші?

Червень 8, 2019, 09:03 | (0) | головне Добрі справи МОЄ МІСТО новини
630

Місто, як корабель у відкритому океані держави, живе, оновлюється і рухається до потрібних обріїв, доки «працюють» його двигуни – активна міська громада в особі міських мешканців. Вони стимулюють Рогатин щоденно розтинати гори хвиль-проблем на своєму шляху й діставатися тої тихої гавані успіхів, де створюються нові маршрути, видно мету наступного дня.

Втім, важко уявити  мандрівку в людському океані без непередбачуваних айсбергів. Для Рогатина, як і багатьох населених пунктів України, їх «народжують» соціальні проблеми. Відчай в очах онкохворого і мами дитини-інваліда, яким потрібні кошти на негайне лікування, сльози немічної бабусі, котрій нікому подати ложку теплої страви.  А ще - обдарований школяр, який мріє взяти участь у чемпіонаті, малеча на аварійному майданчику, нереалізована спортивна мрія... Це і є ті щоденні питання-айсберги, не вирішивши котрих, Рогатинській міській раді важко набрати темпів руху вперед. Адже за кожним – життя людей, їхнє завтра, майбутнє нашої молоді.    

З роками через кризу в економіці й бойові дії на сході  соціально-вразливих груп населення в країні  більшає. Соціальна сфера фінансується державою  у розмірах, далеких від потреб людей, тож  отриманих допомог українцям зазвичай не вистачає для вирішення життєвих проблем. Тому у ситуації, де безсила держава, поряд має бути громада, що дбає про своїх людей.  Саме такою є філософія роботи з міським бюджетом, започаткована у 2015 році міським головою Сергієм Насаликом та підтримана депутатським корпусом міської ради. Можна сказати, що суттю міського бюджету є дві складові: соціальна зорієнтованість та абсолютна прозорість.

Так, у 2018 році в Рогатині  діяли 11 соціальних програм, які забезпечували соцзахист важкохворих і дітей-інвалідів, безоплатне харчування людей похилого віку, підтримку діяльності закладів освіти, безкоштовне лікування жителів міста, розвиток культури, туризму, спорту, підтримку дітей та молоді, виділення матеріальних допомог соціально незахищеним рогатинцям. Як зазначив міський голова Сергій Насалик, майже 50% міського бюджету торік було спрямована на допомогу людям та розв’язання важливих проблем. Що ж вдалося зробити у Рогатині завдяки реалізації цих міських соціальних програм?

Розпочнемо, мабуть, з соціального захисту населення. Відповідно до Програми соціального захисту важкохворих та дітей-інвалідів у 2018-му проведено виплати одноразових грошових допомог на лікування дітей-інвалідів (отримали 24 батьків на суму 72,00 тис. грн) і онкохворих (17 громадян на суму 59,50 тис. грн).   Щоб реалізувати заходи Програми розвитку місцевого самоврядування, профінансовано  1069,6 тис. грн  на виплати одноразових грошових допомог: для підтримки  жителів, які перебувають у складних життєвих умовах (18,8 тис. грн); на лікування (224,4тис. грн); учасникам бойових дій у Другій світовій війні  (9,8 тис. грн);  учасникам ліквідації  аварії на ЧАЕС та  вдовам (24,3 тис. грн); членам районної організації «Українська спілка ветеранів Афганістану» (6 тис. грн); членам Рогатинського братства ОУН-УПА (4,2 тис. грн); на поховання ( 4тис. грн). Також здійснено виплату грошових винагород - з нагоди професійних свят (53тис. грн),  учасникам злету творчої молоді ( 50тис. грн),  переможцям міських конкурсів (57 тис.  грн). У рамках цієї програми також організовувались та проводились міські конкурси, змагання, громадські слухання, святкування Дня міста та історичних дат, здійснювалась підтримка розвитку громадянського суспільства, видавалась друкована продукція.  Здійснювалась передплата періодичного видання жителям міста.

Відповідно до Програми співробітництва з територіальними громадами проведено виплату одноразових грошових допомог жителям сіл на суму 23  тис. грн. Завдяки  Програмі підтримки учасників АТО та членів їх сімей-мешканців міста Рогатина виплачено одноразові грошові допомоги 32 учасникам АТО на суму 64 тис. грн. А Програмі безоплатного харчування  одиноких громадян похилого віку та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах - на базі ХКО «Любов і милосердя» («Карітас») організовано безоплатне гаряче харчування для 38 одиноких  людей похилого віку, які опинилися у складних життєвих обставинах. Видатки на реалізацію цих заходів становлять 382,25 тис. грнПрограмою організації та проведення  громадських робіт для незайнятого населення м.Рогатина залучено 12 осіб, яким загалом виплачено за виконані роботи 94,5 тис.грн.

Охорона здоров’я. За рахунок міської цільової Програми медикаментозного забезпечення жителів міста Рогатина в умовах стаціонарного лікування  у Рогатинській ЦРЛ проліковано 1691 хворого. Зокрема, у неврологічному відділенні - 215, кардіологічному - 204, терапевтичному - 253, дитячому - 210, інфекційному – 225, хірургічному – 166, гінекологічному – 133, травматологічному – 98,  реанімаційному - 74, пологовому – 48 та 65 пацієнтів операційного блоку. На реалізацію заходів Програми у 2018 році профінансовано 1518,5 тис.грн, з них 70,0 тис. грн. - комп’ютерна діагностика.

Освіта. Завдяки Програмі підтримки діяльності закладів освіти у навчальних закладах міста проведено низку робіт, придбано інвентар тощо.  Зокрема: в опорному закладі Рогатинська ЗОШ І-ІІІ ст. №1: придбано 13 дверей для 5-х класів, кабінету інтернет- бібліотеки, приймальні, учительської, кабінету завучів, дошкільної групи, рекреаційної зони, хімічного кабінету, а також світильники для кабінету виховної роботи; встановлено підвісну стелю в двох класах і панелі в одному; зроблено - косметичний ремонт коридорів усіх поверхів та галереї, майстерні, хімічного кабінету, лаборантських, 7 кабінетів для поділу з української та англійської мов, фундаменту та окремих ділянок стін старого і нового корпусів; капітальний ремонт спортзалів та роздягалок; пофарбовано коридор ІІ поверху нового корпусу та окремі двері нового та старого корпусів. У Рогатинській ЗОШ І-ІІІ ст. №2: проведено капітальний ремонт коридору ІІ поверху і класних кімнат 2-х класів; косметичний ремонт 21 класного приміщення, лабораторної кімнати, кабінету фізики, бібліотеки, 4 кабінетів, духовної кімнати, майстерні, коридорів І-го та 0 –го поверхів; пофарбовано підлоги спортзалу. В Рогатинській гімназії імені В. Великого: придбано 15 учнівських столів, 30 стільців, 1 5-ти секційна дошка, 1 стіл учительський; проведено косметичний ремонт коридору в історичному корпусі , 18- класних приміщень, гуртожитку, спортивного залу «Котигорошко»; полаковано паркет у класах та службових приміщеннях, спортивному залі; встановлено бруківку при вході в центральний та історичний корпуси; пофарбовано сходову клітку в центральному корпусі; проведено ремонт дашка в історичному корпусі.

Поточний ремонт приміщень ясельної групи здійснено завдяки цій програмі й у Рогатинському ДНЗ №1, а у Рогатинському ДНЗ №2 - капітальний ремонт спальні групи «Соняшник».

Встановлено підігрів підлоги 5 і 6-го тирів у  Рогатинській  СДЮСШОР. Крім того, тутзалито стяжки в методичному класі, 5, 6-у тирі, влаштовано керамічну плитку, встановлено панелі з дерев’яної вагонки в методичному класі, 5, 6-у тирі, придбано плитку для ремонту сходів при вході в школу. На території ШЕВУ встановлено  нову бруківку.

На усі перелічені  роботи в освітній галузі  у 2018 р. спрямовано 303,4 тис. грн.

Культура. Реалізація Програми розвитку культури та туризму у місті Рогатині дала змогу завершити роботи щодо наповнення експозиційних стендів історико-краєзнавчого музею «Опілля», що сприяло відкриттю музею в листопаді минулого року. Здійснювалось фінансування заробітної плати й керівників хору «Сурма» та духового оркестру. Усі ці заходи профінансовано на суму 708,60 тис. грн.

Ще дві міські  програми сприяли розвитку спорту у Рогатині, а відповідно – принесли нові досягнення. Кошти у сумі 130 тис.грн з Програми фінансової підтримки громадської організації «Молодіжний  спортивний клуб «Роксолана» було  спрямовано на заявочний внесок за участь в суперлізі клубного чемпіонату України серед жінок , придбання спортінвентарю, витрати навчально-тренувальних зборів та участь у змаганнях суперліги клубного чемпіонату України серед жінок.  МСК «Роксолана» був учасником чотирьох турів і зайняв одне ІІІ-є, два – ІV та одне V місця.

На проведення домашніх та виїзних матчів місцевої футбольної команди,  харчування футболістів, відрядження суддів, придбання спортивних костюмів з  Програми фінансової  підтримки громадської організації «Футбольний клуб «Рогатин» виділено 449,9 тис. грн.

Варто  відзначити, що ця програма дала свої позитивні результати. ФК, до складу якої входить дві команди: дорослий склад - 18 чоловік, юнацька команда у віковій категорії «U-18» - 18 та два тренери, досягла чималих успіхів.  У сезоні 2017-2018рр. дорослий склад посів 4 сходинку в турнірній таблиці серед 12 команд,  а в розіграші Кубка області дійшов до півфіналу, де поступився команді першої ліги «Карпати» Брошнів-Осада. Юнацький - став чемпіоном області серед 12 команд своєї вікової категорії та фіналістом розіграшу суперкубка, де поступився одноліткам з ФК «Прикарпаття» Івано-Франківськ. У сезоні 2018-2019 рр. після першого кола дорослий склад займає 4 місце в турнірній таблиці, а юнацький – 3 місце.   В процесі змагань  проводяться як домашні, так і виїзні ігри (27 офіційних та 7 товариських домашніх матчів), а рогатинський стадіон відвідало близько 12 тисяч вболівальників. Крім того, під патронатом ФК «Рогатин» влітку 2018-го проводився традиційний дитячий турнір з міні-футболу «Вуличні змагання».

  Зазначене ще раз підкреслює, що соціальна спрямованість фінансових ресурсів та видатки на створення і функціонування належного міського  життєвого середовища складають основну масу видатків міського бюджету. Така стратегія була сформована на початку цього скликання,   на її реалізацію створено відповідні механізми, вони працюють і розвиваються та демонструють свою ефективність.

Вікторія НАГІРНА.

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>