Про Шевченка у пісні і слові

Березень 12, 2018, 23:33 | (0) | інше головне Духовність і культура новини
bdc23a8873

Цими днями Рогатинщина, як і весь світ, вшановує пам’ять великого поета, генія українського народу Тараса Шевченка. В населених пунктах району проходить низка заходів щодо  популяризації творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, які триватимуть і впродовж цього тижня. Так,7 березня, в районному будинку культури відбулися урочисті заходи «Сьогодні. Завтра. Завжди…».

Художні колектив районного будинку культури, дитячої школи мистецтв ім.Б.Кудрика, школи естетичного виховання учнів, чоловічий вокальний ансамбль будинку культури с.Потік представили глядачеві хореографічні та вокальні композиції.

У виконанні учениці Рогатинської загальноосвітньої школи №2, лауреата 3 премії обласного конкурсу читців Ольги Драган та переможця обласного конкурсу читців Ігоря Бойко прозвучали літературні композиції з творчості Кобзаря.

А в селі Черче відбувся музично - літературний вечір" Шевченко - це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях народу", який урочисто відкрив сільський голова Іван Клим. Про життя і творчість Шевченка присутнім розповіла вчитель української мови та літератури Черченської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ірина Маслій. У виконанні народного аматорського хорового колективу "Черчани" (керівник Андрій Колодій), учнів і вчителів школи, жителів села звучали твори Великого Кобзаря "Заповіт", "Думи мої, думи мої","Сон","Спи, Тарасе", "Реве та стогне Дніпр широкий" та інші.

У народному домі села Пуків відбувся концерт "Свіча пам'яті". Урочисте дійство розпочалося з благословення отця Ігоря Наритника. Участь у заході взяли народний аматорський хоровий колектив "Опілля" , зразковий драматичний колектив "Мандрівник", зразковий танцювальний колектив "Пуківчанка", жіночий та чоловічий вокальні ансамблі, дует у складі І. Петричака та І. Зварчука, читці І. Бойко, М. Копцюх, В. Дарміць, І. Петричак, учні Пуківської ЗОШ.

204-річницю від Дня народження Кобзаря відзначили й у селі Колоколин, де відбувся концерт "Живе у пам'яті Тарас". «Садок вишневий коло хати», «Думи мої думи», «Заповіт»... Близько двадцяти пісень на вірші тараса Шевченка урочисто лунали у виконанні жителів цього населеного пункту.

А у селі Конюшки тематичний вечір носив назву "Гори свіча, гори". Тут також декламували віршовані рядки поета, співали його пісень, які підготували директор будинку культури Ганна Канц і художній керівник Іванна Куца.

Постать Тараса Шевченка давно стала символічною для України. Його талант багатогранний, а творчість - оригінальна, бо за нею можна вивчати історію України. Тарас Григорович мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими. Він - видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч. Шануймо пам"ять ТАРАСА ШЕВЧЕНКА - людини універсальних обдарувань та інтересів, нині і повсякчас.

Джерело: www.rohatyn.if.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>