Прорив у наручниках: що зірвало затримання Саакашвілі

Грудень 5, 2017, 22:34 | (0) | Україна
870447c35eb21326c

Пригоди Міхеіла Саакашвілі в Україні тривають. 5 грудня співробітники СБУ та ГПУ затримали колишнього президента Грузії на даху будинку по вулиці Костьольній у Києві, де він мешкає. Утім, доставити в СІЗО не змогли — його соратники спочатку заблокували автівки силовиків, а відтак буквально вирвали політика в них із рук.

Саакашвілі звинувачують у співпраці зі злочинною організацією. Генеральний прокурор Юрій Луценко спочатку на брифінгу, а потім і в сесійній залі парламенту продемонстрував аудіо та відео, які, на його думку, доводять, що Саакашвілі отримав принаймні 300 тисяч доларів для фінансування акцій протесту від Сергія Курченка — скандального бізнесмена часів Віктора Януковича, який в Україні оголошений у розшук і наразі переховується в Росії.

Луценко дав Саакашвілі добу для того, щоб той добровільно прийшов до слідчого. Інакше ж, пообіцяв генпрокурор, правоохоронці зроблять “усе можливе”, аби Саакашвілі постав перед слідчим і судом. Водночас Саакашвілі був буквально за сто метрів від генпрокурора — виступав на мітингу своїх прихильників у наметовому містечку перед Верховною Радою. Звинувачення Луценка він відкидає:

«Мені плювати, що там говорив Луценко. Вони брехливі тварюки», — сказав Саакашвілі Громадському. Наразі політик залишається в наметовому містечку, де ще два місяці тому розбив намет.

В операції із затримання Саакашвілі були задіяні практично всі силовики, окрім НАБУ та САП, однак через недовіру одне до одного та незлагодженість дій зрештою вони не змогли довести її до кінця. Про те, чому так сталося та що далі робитиме Саакашвілі —  у матеріалі Громадського.

Джерело: hromadske.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>