Прем’єр Естонії: уламки помилково випущеної ракети досі не знайшли

Серпень 9, 2018, 22:44 | (0) | Світ

Прем'єр-міністр Естонії Юрі Ратас підтвердив, що поки пошуки уламків бойової ракети класу "повітря-повітря", запущеної помилково 7 серпня з винищувача ВПС Іспанії, не мали успіху.

Про це повідомляє портал ERR.

За словами Ратаса, уряд в четвер заслухав ґрунтовний огляд інциденту, представлений міністром оборони Юрі Луйком.

"Пожежа (викликана на торфовищі в заповіднику Ендла падінням і вибухом ракети. – Ред.) під контролем, на даний момент ні уламків, ні боєголовки ракети не знайдено. Пошуками займаються особовий склад Першої піхотної бригади, ВПС і рятувальники, в загальній складності майже 100 осіб", – сказав Юрі Ратас.

Прем'єр-міністр підкреслив, що цей інцидент вкрай сумний, і нагадав, що з 2004 року, коли почалася місія ППО НАТО в країнах Балтії, нічого подібного не відбувалося.

Ратас зазначив, що Естонія повинна бути активно залучена в процес розслідування інциденту. У той же час немає підстав вважати, що даний інцидент може погіршити співробітництво Естонії як з іспанськими військовими, так і з НАТО в цілому.

7 серпня під час навчального польоту на півдні країни винищувач ВПС Іспанії Eurofighter помилково запустив ракету класу "повітря-повітря". Довжина ракети AMRAAM становить 3,7 метра, діаметр - 18 см. Вона пролетіла близько 80 км.

Джерело: eurointegration.com.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>