Президент України підписав скандальний закон про освіту

Вересень 25, 2017, 23:31 | (0) | Україна
__20160213_2082691252

Ключовим у законі є мовна стаття, яка виводить на перший план українську мову, а російську «відштовхує» до нацменшин

Президент України підписав Закон України № 2145-VІІІ «Про освіту», який Верховна Рада прийняла 5 вересня 2017 року.

Закон дозволить нарешті провести глибоку освітню  реформу, яка підвищить якість освіти та конкурентоспроможність молодого покоління на ринку праці, йдеться в офіційному інтернет-представництві президента. В тому числі це дозволить Україні увійти в європейський освітній простір.

«Це – одна із найголовніших реформ, бо від жодної іншої реформи майбутнє країни не залежить так, як від освітньої», – зазначив Петро Порошенко.

Головна перевага закону в тому, що він підвищує роль державної української мови при здобутті освіти. Таким чином, випускники освітніх закладів значно підвищать рівень володіння державною мовою, необхідний для успішної кар'єри в Україні, наголосив Порошенко.

Права національних меншин, які проживають на території України, на вивчення своєї мови дотримуватимуться неухильно, запевнив глава держави.

«Ставлення України до прав національних меншин відповідає нашим міжнародним зобов'язанням, перебуває в гармонії з європейськими стандартами і є взірцем для сусідніх країн», – наголосив Петро Порошенко.

Президент також  звернувся до Міністерства закордонних справ та  Міністерства освіти – провести необхідні консультації з європейськими партнерами, в тому числі з Радою Європи.

Джерело: mind.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>