Посли країн «Групи семи» закликають до невідкладного обрання глави Нацбанку

Лютий 27, 2018, 15:27 | (0) | Світ Україна
630_360_1494918100-1863

Посли країн «Групи семи» закликають до невідкладного процесу обрання глави Національного банку України.

«Довгоочікуване призначення глави НБУ має вирішальне значення для збереження інституційної цілісності центрального банку», – йдеться в заяві групи послів у twitter, опублікованій напередодні заплнованого на1 березня голосування у Верховній Раді щодо голови НБУ.

Посли також зауважують про важливу роль Нацбанку в підтримці макроекономічної стабільності.

У січні президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проекти постанов про звільнення Валерії Гонтаревої з посади глави Національного банку України та призначення на цю посаду Якова Смолія.

Гонтарева у квітні 2017 року повідомила, що подала президентові України заяву про відставку за власним бажанням, з травня 2017 року виконувачем обов’язків голови НБУ став перший заступник Гонтаревої Яків Смолій. Чутки про відставку Гонтарева з’явилися ще в лютому 2016 року. Проте тоді в Національному банку України зазначили, що ця інформація не відповідає дійсності.

Гонтарева очолювала НБУ від 2014 року. Під її керівництвом відбулося значне зменшення кількості банків у фінансовій системі України, бо регулятор збільшив вимоги до статутного капіталу й інших показників діяльності фінансових установ.

Джерело: www.radiosvoboda.org

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>