Пожежний автомобіль від ґміни Стрілецькі

Листопад 30, 2017, 16:28 | (0) | інше МОЄ МІСТО новини район

На початку цього тижня Рогатинщину з робочим візитом відвідала представницька делегація з ґміни Стрілецькі на чолі з війтом Мареком Петрушкою. Як відомо, районна рада підтримує багаторічні дружні зв'язки з містом і ґміною Крапковіце Республіки Польща. Минулоріч їх продовженням стали відвідини представниками Рогатинщини польських колег із Опольського воєводства, а відтак – підписання угоди про співробітництво між смт Букачівці та гміною Стрілецькі.

На сьогодні партнерські відносини втілилися у перший, подарований цією ґміною, пожежний автомобіль (загалом це вже третя за три останніх роки пожежна машина, отримана рогатинським рятувально-пожежним підрозділом від польських друзів).

Чин освячення автомобіля 28 листопада на подвір»ї райвідділу У ДСНС в області провів священик церкви Різдва Пресвятої Богородиці м.Рогатина о. Дмитро Бігун та подякував зарубіжним партерам за такий потрібний нашим пожежним подарунок, який допомагатиме  рятувати життя людей, їхнє майно від вогню.

- Відрадно, що польські колеги добре розуміють наші потреби, які виникають у повсякденні, - сказав у коментарі для ЗМІ голова районної ради Роман Гринишин.- Їм у Польщі трохи легше працювати, ніж нам, бо мають систематичну допомогу від Європейського Союзу, втілену в конкретних проектах, інших напрацюваннях. Приміром, останню пожежну машину вони придбали для себе за підтримки ЄС на умовах дольової участі у співфінансуванні – 50х50. І саме завдяки такій співпраці польської сторони з Євросоюзом ми, в районі, маємо змогу отримувати від поляків таку потрібну нам технічну допомогу.

Така міжнародна співпраця, підкріплена взаєморозумінням, без сумніву, і надалі позитивно впливатиме на майбутнє Рогатинщини в контексті адміністративно-територіальної реформи. Р.Гринишин відзначив як позитивний факт, що жодних проблем із перетином кордону пожежним автомобілем не виникало – ні з польської, ні з української сторін, навпаки – процес відбувся толерантно, на високому рівні, і це справило позитивне враження на зарубіжних партнерів.

IMG_0229

IMG_0231

- Може, в когось складеться враження, що район не має потреби у стількох пожежних одиницях техніки, однак, це хибна думка, - переконаний голова районної ради, - оскільки після завершення процесу децентралізації  виникне необхідність створити місцеві пожежні частини в більших наших селах, віддалених від Рогатина,що, своєю чергою, дозволить нашим рятувальникам оперативніше реагувати на виклики за телефоном 101: у випадку пожеж, стихійних явищ тощо.

Р.Гринишин вручив війту ґміни Стрілецькі Мареку Петрушці Подяку за плідну співпрацю із Рогатинщининою та висловив сподівання, що співробітництво матиме продовження і на майбутнє.

IMG_0240

Начальник караулу ІІ-ої зміни ДПРЧ-16 м.Рогатина Роман Коцовський каже, що перевага отриманого тепер від польських колег пожежного автомобіля в тому, що він здатний здійснити забір 6, 5 тонн води, а це вдвічі більше, ніж наявна дотепер спецтехніка їхньої частини. Автомобіль з такою технічною характеристикою дасть можливість забезпечити водою гасіння пожеж більшої тривалості, практично, на півгодини роботи рятувальників. До того ж, є в районі території, на яких виникають проблеми із водозабором із-за його відсутності. А хто краще, як не вони, рятівники - люди однієї з найбільш гуманних професій, знають, що в екстремальних ситуаціях дорога кожна хвилина, яка нерідко може коштувати людське життя.

Ольга КОНОПАДА (для «Голосу Опілля»).

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>