Подорож до Європи з дитиною по безвізу: основні нюанси

Вересень 3, 2017, 00:43 | (0) | новини

Експерти поділилися порадами, які будуть цікаві українським сім'ям з дітьми, які бажають в майбутньому відвідати європейські країни, скориставшись безвізовим режимом.  Українці з 11 червня поточного року перетинають кордон з ЄС за біометричним паспортом, але не всім ще відомо, які документи необхідні для того, щоб подорожувати міг і дитина, яка не досягла повноліття.  Головне питання, яке турбує всіх батьків - це "як оформити закордонний паспорт для дитини, щоб відправитися з ним підкорювати Європу?" Ці документи знадобляться для оформлення дитячого біометричного закордонного паспорта: 1. Свідоцтво про народження дитини, але якщо у нього вже є паспорт громадянина України, тоді свідоцтво не знадобиться.

2. Два кольорові фото 3,5*4,5 см. Якщо дитина віком до 12 років, потрібна ще одна фотографія 10*15см.

3. Паспорт мами чи тата, або офіційного опікуна.

4. Свідоцтво про шлюб або ж документ, що засвідчує спорідненість, необхідні в тому випадку, якщо у дитини з батьком різні прізвища.

5. Нотаріально завірений дозвіл на виїзд з країни від тата або мами знадобиться тим, хто перебуває в розлученні. Є ще низка причин, через які один з батьків не може отримати дозвіл від іншого, до них відносять: смерть, зникнення безвісти, недієздатність, позбавлення батьківських прав, мати або батько одинаки. Але в таких випадках вам доведеться надати довідку, що підтверджує одну з вищезгаданих причин. До слова, дітки до 12 років не здають відбитків пальців, а ось після цього віку -  процедура обов'язкова, повідомляє СобКор.

Тим, у кого вже є паспорт громадянина України, необхідно власноруч розписуватися в документах.

Джерело:expres.ua.

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>