ПОДАРУВАЛИ "УКРАДЕНЕ ЩАСТЯ"

Вересень 27, 2016, 22:02 | (0) | інше головне Духовність і культура Майстерня уподобань МОЄ МІСТО новини район
img_3887

Минулої неділі в залі школи естетичного виховання учнів відбувся тематичний вечір «Не пора, не пора москалеві й ляхові служить», присвячений 160-річчю з дня народження Івана Франка. Його організаторами виступили районне літературно-мистецьке товариство «Журавлі» та центральна районна бібліотека.

Розпочалося дійство вступним словом ведучої заходу Ірини Качали. Відтак гурт аматорів сцени клубу с.Добринів (завідувач Катерина Луцишин) під музичний супровід на акордеоні Григорія Москаля виконав Франкові твори «Не пора» та «Шалійте, шалійте, скажені кати». Про життя і творчість Каменяра цікаво розповіла, виступаючи перед глядачами, вчитель Підгородської ЗОШ І-ІІ ст. Оксана Кічула.

А далі приємним подарунком усім, хто прийшли цього дня на свято зустрічі з творчістю геніального українця, корифея української літератури, стала п'єса І.Франка «Украдене щастя» у постановці добринівських театралів (керівник Василь Федоришин). Сільські аматори сцени надзвичайно вдало змогли ввійти в образ своїх героїв, мимоволі спонукаючи глядачів перенестися думкою в часи, коли відбувалися події, відображені у виставі. Різного віку та сфер діяльності, але об»єднані палким бажанням дарувати людям прекрасне, вони зуміли настільки майстерно виконувати свої ролі - неважливо головні чи епізодичні, що під час перегляду нам, глядачам, здавалося, ніби перебуваємо в залі знаного театру.

img_3837

img_3886

 

 

Завершальними акордами свята стало читання власних поезій, присвячених І.Франкові та сьогоденню, головою товариства «Журавлі» Світланою Язловецькою, членом товариства Лідією Тернівською, а також ведуча заходу прочитала вірші добринівського поета, автора кількох поетичних збірок  Дмитра Тернівського.

 С.Язловецька висловила слова щирої вдячності міському голові Рогатина Сергію Насалику за виділення транспорту артистам для здійснення поїздки. Чільник «Журавлів» також повідомила, що у Рогатині в завершальній стадії створення ними на базі ЦРБ клубу дозвілля «Горицвіт», і перша зустріч в його рамках відбудеться наприкінці жовтня. Охочих краян запрошують приєднуватися до цікавого спілкування.

Цього дня до підніжжя пам'ятника І.Франку в Рогатині лягли пишні букети осінніх квітів, що їх поклали на знак пошани від вдячних нащадків учасники тематичного вечора та заспівали геніальні пророчі рядки:  «Бо пора це великая єсть: у завзятій, важкій боротьбі ми поляжем, щоб волю і славу і честь, рідний краю, здобути тобі».

 

img_3876

img_3872

img_3853

img_3855

img_3888

Вікторія НАГІРНА.

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>