Повінь у Сочі: аеропорт затопило, є загиблий

Червень 26, 2015, 07:12 | (0) | , , , , , , | Світ
1644843

За годину в Сочі випала майже місячна норма опадів. У місті ввели режим надзвичайної ситуації.

Більше 400 будинків підтоплені у Сочі після повені, що виникла через сильні зливи. З небезпечної зони евакуювали 20 сімей. Як повідомила місцева влада, у Адлерському районі у воді знайшли тіло загиблого чоловіка.

Майже всю територію Краснодарського краю РФ накрив потужний грозовий фронт.

У четвер ситуація у Сочі ускладнилася через перевищення максимального рівня води в місцевих річках більше ніж на 1,2 метра.

У місті ввели режим надзвичайної ситуації.

Залізничний вокзал і аеропорт залиті водою, їх роботу напередодні призупинили. Тисячі пасажирів не можуть покинути місто.

Але у п'ятницю зранку в МНС Краснодарського краю повідомили, що роботу аеропорту та залізничного вокзалу вже відновили.

"Річка Херота вийшла з берегів, залізничний вокзал затоплений, поїзди припинили рух, до Адлера не ходять, затопило аеропорт, під метр стояла вода", - цитує прес-служба мера Сочі Анатолія Пахомова.

Деякі жителі міста пов'язують повінь з порушеннями, допущеними у ході будівництва олімпійських об'єктів при підготовці до зимової Олімпіади 2014 року.

"На нашій вулиці це особливо поширене явище, - каже місцева мешканка Ірина Серенко, вимітаючи потік води мітлою в канаву. - Тому що при будівництві олімпійських об'єктів порушили природний водостік, у людей зливові канави заповнюються, водовідведення немає".

Жителі повідомляють про проблеми з водопостачанням. Робота насосної станції біля Сочі, що постачає воду довколишнім селищам, також зупинена через повені.

Масова евакуація

Сильний дощ у Сочі та сусідніх горах почався у ніч на четвер і йшов весь день з невеликими перервами.

За даними російського МНС, вранці за годину випало близько 100 мм опадів при місячній нормі 130 мм. Рівень води в річках Хоста, Кудепста і Херота піднявся до небезпечних рівнів.

До 13 години четверга за місцевим часом в місті випало вже 179 мм опадів.

Зливова каналізація в декількох районах міста не справляється з навантаженням. Жителі міста і туристи постять у соцмережах сотні фотографій затоплених вулиць, дворів та доріг.

Найбільш серйозна ситуація склалася в Адлерському районі: там на території радгоспу "Росія" виявилися підтопленими близько 400 будинків. Рятувальники МНС при проведенні пошукових робіт у цьому районі знайшли у воді тіло загиблого чоловіка. Обставини загибелі цієї людини поки що невідомі.

Синоптики говорять про можливість виникнення в Чорному морі смерчів, які можуть вийти на сушу.

Влада почала евакуацію туристів і місцевих жителів. Повідомляється, що люди розміщені в санаторії "Кудепста" та в Імеретинській низовині.

За даними агенції ТАСС, які їй надали у МНС, більше 270 жителів міста провели ніч у пунктах тимчасового розміщення або у родичів.

Мер Сочі Анатолій Пахомов запевнив, що всіх постраждалих забезпечують харчуванням і водою.

За даними МНС, до ліквідації наслідків повені вже залучено понад 470 осіб і більше 100 одиниць техніки.

Джерело: ВВС Україна

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>