Повернення Росії до ПАРЄ. Парламентарі яких країн підтримують позиції України

Жовтень 10, 2018, 14:08 | (0) | Світ Україна
20_main

Повернення російської делегації до Парламентської асамблеї ради Європи відкладається. Відповідну резолюцію відправили на доопрацювання. Рішення підтримали 99 депутатів. Про це – у  сюжеті Радіо НВ.

Перемога української дипломатії

Повторно документ мають розглянути у січні наступного року. Внести поправки повинен Комітет з питань правил процедури. Комітет також сьогодні підтримав українські зміни до резолюції. Перша правка стосується принципу голосування за санкційні рішення, друга забороняє брати участь у роботі ПАРЄ представникам, обраними  на окупованих територіях, зокрема в Криму.

Відтермінування розгляду резолюції - це маленька перемога української дипломатії, заявив експерт з міжнародних питань Антон Кучухідзе. Росія витратила багато зусиль, щоб ПАРЄ повернула їх делегацію. Не дивлячись на це, до січня українській делегації треба переконати своїх іноземних колег не підтримувати данну резолюцію.

Хто проти

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд повідомив депутатам ПАРЄ, що Росію не можна було позбавляти права голосу в Асамблеї. Так він сказав під час дебатів про зміну санкційної процедури асамблеії. За його словами, Асамблея повинна стати майданчиком для переговорів.

“Це не була моя персональна ініціатива. Це були дебати, в які я не втручався. Ті висновки, які вказані у звіті, дуже важливі. Я з ними погоджуюся, і вони співпадають з моєю точкою зору”, - сказав Ягланд.

Гончаренко під час дебатів у сесійній залі вдягнув гумові рукавиці, символізуючи "токсичне спілкування з російськими делегатами"

За словами народного депутата України, члена української делегації у ПАРЄ Олексія Гончаренка, внесених поправок у саму резолюцію вже вистачить для затруднення роботи російської делегації.

“Британці майже усі нас підтримують, французи - 50/50, німці скоріше за все проти нас, прибалти - за. Юридичних протиріч немає, але є смислові. Якщо це таке важливе питання, то чому ж воно не розглядалося до фінансового шантажа Росії. Виходить, що це відповідь на шантаж”, - розповів Гончаренко.

Сам Гончаренко під час дебатів у сесійній залі вдягнув гумові рукавиці. Це, за задумом парламентаря, повинно було символізувати те, що "спілкування з російськими делегатами токсичне".

Репутація і фінанси

На думку кандидата політичних наук, політолога Олексія Якубіна повернення російської делегації до ПАРЄ потрібно Москві тількі для внутрішнього іміджу. Цей майданчик також можна використати для відміни санкцій, додав він. Якубін пояснив, що Росія відсутня тільки у парламенській частині ПАРЄ, але присутня у всіх інших відділах організації.

Якубін також припустив, що для самої ПАРЄ повернення російської делегації -  це укріплення престижу організації та фінансування, адже росіяни платили великі внески.

Повернення Росії до Ради Європи нанесе дуже тяжкі репутаційні втрати для організації, вважає політолог Олеся Яхно. Вона додала, що ПАРЄ з початку агресії в України завжди її підтримувала. Помилка полягає у тому, що сама Росія не пішла на жодні поступи для того, щоб заслужити своє повернення до організації, резюмувала Яхно.

Джерело: nv.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>