Передвиборча команда Трампа могла мати зв’язки з розвідкою Росії – розслідування Мюллера

Березень 29, 2018, 12:33 | (0) | Світ
(COMBO) This combination of pictures created on January 8, 2018 shows files photos of FBI Director Robert Mueller (L) on June 19, 2013, in Washington, DC; and US President Donald Trump on December 15, 2017, in Washington, DC.

The White House on January 8, 2018, refused to say whether President Trump would sit down with Mueller to answer questions about possible collusion between his campaign and Russia during the 2016 presidential race."The White House does not comment on communications with the Office of the Special Counsel out of respect for the Office of the Special Counsel and its process," a statement from Trump lawyer Ty Cobb read. Mueller is heading up an independent investigation into possible links between Russian activities and the Trump presidential campaign.  / AFP PHOTO / SAUL LOEB AND Brendan Smialowski

Партнер Пола Манафорта, колишнього голови виборчого штабу Дональда Трампа, Рік Ґейтс контактував з екс-офіцером російської розвідки в останні тижні президентської кампанії у США 2016 року, йдеться в судових документах, поданих спецпрокурором Робертом Мюллером, який розслідує «російський слід» в американських виборах.

У документах екс-розвідник вказується як «особа А», яка в той час працювала для кампанії.

Видання The New York Times повідомляє з посиланням на поінформовані джерела, що «особою А» є Костянтин Килимник. Килимник впродовж років співпрацював з Полом Манафортом в Україні, коли той працював на «Партію регіонів» Віктора Януковича і продовжував спілкуватись з ним протягом президентської кампанії 2016 року.

Повідомляється, що Ґейтс мав часті розмови по телефону із Килимником у вересні і жовтні 2016 року – за кілька тижнів до листопадових виборів у США.

Сам Манафорт заперечував, що Килимник мав зв’язки з російською розвідкою. Але в судовому документі йдеться, що Ґейтс казав партнерові, що «особа А» була «колишнім офіцером ГРУ», російського управління військової розвідки.

Мюллер вже звинуватив Ґейтса і Манафорта у злочинах, не пов’язаних із їхнім зв’язком із ймовірним колишнім розвідником Росії.

Минулого місяця Ґейтс визнав себе винним у брехні ФБР і у змові проти США – тепер він співпрацює зі слідством Мюллера.

Ймовірні контакти Ґейтса з колишнім офіцером розвідки були розкриті в документі про винесення вироку юристу Алексу ван дер Зваану. На початку року той визнав себе винним у наданні неправдивих свідчень ФБР щодо взаємодії з Ґейтсом і колишнім офіцером розвідки Росії. Вирок має бути озвучений Зваану 3 квітня.

Килимник, чиє місце перебування наразі невідоме, заперечує наявність зв’язків з російською розвідкою.

The Washington Post, Associated Press та інші ЗМІ повідомляли торік, що Килимник був посередником під час кампанії між Манафором і російським мільярдером Олегом Дерипаскою, близьким до президента Росії Володимира Путіна. ЗМІ писали, що Манафорт пропонував Дерипасці проводити інформаційні брифінги про хід кампанії 2016 року. Дерипаска подав цивільний позов до суду штату Нью-Йорк проти Ґейтса і Манафорта і заявив, що ті ошукали його в інвестиційній угоді.

Джерело: www.radiosvoboda.org

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>