ПЕРЕГОВОРИ ПУТІНА І МАКРОНА: ЩО СКАЗАЛИ ПРЕЗИДЕНТИ ПРО ВІЙНУ НА ДОНБАСІ

Серпень 20, 2019, 10:19 | (0) | Світ

Можливість повернення до формату G8 і "реанімації" відносин між Росією та ЄС залежить від прогресу у врегулюванні "української кризи".

Про це на прес-конференції з президентом РФ Володимиром Путіним у Франції заявив французький лідер Еммануель Макрон. Запис виступу президентів розміщено на сайті Кремля.

"Сьогодні відносини між Росією і Європейським Союзом порушені розбіжностями щодо України. З 2014 року ми не вирішили цю проблему. І це буде ключовим для зміни формату G7 на G8. Є такий подразник - це ситуація на Україні. Тобто вирішення даного конфлікту також є тією самою магічною паличкою, яка відкриє двері Росії для повернення в клуб "Великої сімки", яка може стати "Вісімкою". Я вважаю, що це відповідає інтересам всіх сторін - знайти вихід з даної ситуації", - переконаний Макрон.

Він вказав, що обрання Зеленського президентом і його позиція є новим фактором врегулювання ситуації в Україні.

"Необхідно відзначити, що є з боку Зеленського цілий ряд мужніх кроків, вчинків в цьому конфлікті, який триває вже п'ять років і який просто привів до того, що цивільне населення живе в жахливих умовах", - зазначив Макрон.

Президент Франції також зазначив, що необхідно про регіональну роль Росії.

"І пан Зеленський прийняв кілька короткострокових заходів, ми про це поговоримо з паном Путіним, ми поділимося своїми аналізами, думками. Я сподіваюся, що за наступні години, дні, місяці ми знайдемо, знайдемо нову динаміку, і те, що нам дозволить корисно обговорити і просунутися вперед. Є, звичайно, питання в області безпеки. Я висловив співчуття пану Зеленському з приводу загибелі людей, які втратили життя в результаті інциденту, що стався 4 серпня в Україні", - додав Макрон.

Французський лідер додав, що проводити саміт "Нормандської четвірки" необхідно за умови, якщо будуть дійсно досягнуті відчутні результати, а не зустріч заради зустрічі.

"І ми обговоримо всі ті кроки, які ми можемо прийняти з кожного боку. Через кілька днів буде проведена зустріч наших дипрадників для того, щоб підготувати наступну "Нормандську зустріч" на вищому рівні", - заявив Макрон.

Одночасно президент Франції підкреслив, що, незважаючи на введені проти Росії санкції, франко-російські економічні та культурні відносини розширилися.

У свою чергу Володимир Путін заявив, що не бачить альтернативи Нормандському формату для закінчення війни в Донбасі.

"На мою думку, альтернативи нормандського формату не існує і, безумовно, ми будемо його підтримувати", - сказав президент РФ.

Путін розповів, як у 2016 році четвірка лідерів пішла "на значний компроміс, фактично видозмінивши імплементацію закону про особливий статус Донбасу". За його словами, п'ятий президент Петро Порошенко наполягав на тому, щоб це було змінено, а на той час глава МЗС ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр "зробив компромісну пропозицію".

"Ми з цим погодилися, ми пішли на цей компроміс, щоб закон про особливий статус Донбасу був імплементований на тимчасовій основі в день голосування, а на постійній основі - після підведення підсумків та підтвердження результатів відповідними структурами ОБСЄ. Ну так треба це зробити в решті решт , треба якось це оформити. Те ж саме стосується деяких інших питань, наприклад питання, пов'язаного з амністією, і так далі", - заявив Путін.

Джерело: prm.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>