Опозиціонери виграли вибори до парламенту Словенії

Червень 4, 2018, 09:25 | (0) | Світ
1528056488-1828-696x529

Представники опозиційної правої Словенської демократичної партії набрали 25% голосів та виграли у такий спосіб вибори до парламенту. Станом на ранок понеділка, порахували майже всі голоси, пише Deutsche Welle.

Вчора у країні відбулися дострокові вибори до парламенту. Причиною стала політична криза та відставка прем’єр-міністра Міро Церара.

Очолив партію, яка перемогла, екс-прем’єр Янез Янша. Передвиборча кампанія політсили відзначилася антимігрантською риторикою.

Із 2004 до 2008 року та з 2012 до 2013-го Янша був прем’єром Словенії. На початку 2013 року його уряд звинуватили у корупції під час закупівлі фінських танків Patria. Після цього парламент висловив йому вотум недовіри. Колишнього словенського прем’єра знають як друга угорського прем’єра Віктора Орбана.

Янша прогнозує, що створити парламентську коаліцію буде важко. Однак він заявив, що готовий проводити переговори із усіма політичними силами.

Щодо інших партій, які боролися за першість у парламенті, друге місце дісталося Партії LMS – “Список Мар’яна Шареца” (понад 12%). Соціал-демократи забрали 9,9% голосів виборців. А політсила екс-прем’єра Міро Церара, який у березні подав у відставку, отримала 9,7% підтримки у виборчій гонці.

Єдина партія, яка заявила про готовність утворювати коаліцію з переможцями, правоцентристська “Нова Словенія” (7,1% голосів).

Разом вони зможуть набрати 32 депутати, тоді як для більшості потрібно 46 мандатів.

Джерело: uain.press

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>