Ожиріння призводить до розсіяного склерозу у дітей

Серпень 27, 2020, 11:13 | (0) | Здоров'я і краса
8847ec65c1b04681-563x353

Кожен десятий випадок цієї невиліковної аутоімунної хвороби пов'язаний з наявністю зайвої ваги. Особливо небезпечне ожиріння в дитячому віці.

Дитяче ожиріння збільшує ризик розвитку розсіяного склерозу, як встановили вчені. На їхню думку, 10% випадків важкого недуги пов'язане з наявністю зайвої ваги в дитинстві або підлітковому віці. Розсіяний склероз впливає на головний і спинний мозок, викликаючи порушення рухливості і контролю над тілом. Згодом хвороба призводить до важкої інвалідності, нерідко її виявляють у зовсім молодих людей за 20 і за 30. Попередні дослідження показували, що більше половини випадків РС пов'язано із зовнішніми факторами. Дослідники з Queen Mary University і Оксфордського університету вирішили з'ясувати, яка кількість випадків РС пов'язане з курінням і ожирінням. Було встановлено, що ожиріння відповідає приблизно за 10% подібних випадків, але їх число може вирости, якщо епідемія дитячого ожиріння в багатьох країнах світу продовжить розвиватися. Результати дослідження публікуються в International Journal of Еpidemiology , його автори вважають, що до 2035 року дитяче ожиріння відповідатиме вже за 14% випадків розсіяного склерозу в Великобританії. Вони встановили, що приблизно 10% населення країни ризикують підхопити розсіяний склероз через куріння, але це число буде знижуватися в міру зменшення кількості курців. А ось рівень ожиріння в Великобританії продовжує зростати, і сьогодні великі обсяги зайвої ваги є більш ніж у 10% дітей до моменту навчання в початковій школі. Ця цифра зростає в два рази до 20% до 11 років. Кожен третій дорослий житель Великобританії має ожиріння.

Джерело: zdorovia.com.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>